banner1028

Ali İsmail Korkmaz'ın Cenazesine Askerler İle Vekiller De Katıldı

Eskişehir'de Gezi Parkı eylemleri sonrası henüz kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerce darp edilen ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz'ın cenaze törenine, askerler ile bazı milletvekilleri de katıldı.Ali...

Ali İsmail Korkmaz'ın Cenazesine Askerler İle Vekiller De Katıldı
Eskişehir'de Gezi Parkı eylemleri sonrası henüz kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerce darp edilen ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz'ın cenaze törenine, askerler ile bazı milletvekilleri de katıldı.

Ali İsmail Korkmaz'ın cenazesi, merkeze bağlı Ekinci beldesi Ceylan Sokak'taki evine getirildikten sonra, binlerce kişinin katılımıyla belde mezarlığına götürüldü.

Gezi Parkı eylemleri sırasında hayatını kaybeden Ethem Sarısülük'ün annesi Sayfı Sarısülük ile Abdullah Cömert'in yakınları da cenaze evine gelerek, Korkmaz'ın annesi Emel ve babası Şahap Korkmaz'a başsağlığı diledi.

Kur'an-ı Kerim okunması ve yakınlarından helallik alınmasının ardından cenaze omuzlarda taşınarak, Ekinci Asri Mezarlığı'na götürüldü. Sloganlar atarak mezarlığa kadar yürüyen vatandaşlar ellerinde Kokmaz'ın yanı sıra olaylarda hayatını kaybeden Abdullah Cömert ve Ethem Sarısülük'ün fotoğrafları ile Türk bayrakları taşıdı.

Mezarlıkta kılınan cenaze namazının ardından Korkmaz'ın cenazesi, toprağa verildi.

Cenaze törenine Korkmaz'ın yakınlarının yanı sıra; Vali Vekili Kadim Doğan, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Hasan Koçyiğit, CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, CHP Hatay milletvekilleri Refik Eryılmaz, Hasan Akgöl, Mevlüt Dudu ve Mehmet Ali Ediboğlu, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, sivil toplum örgütü temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER