banner1014

Yakakent Mantısı Kursuna Yoğun İlgi

Samsun’un Yakakent ilçesinde Belediye ve Kadın Kooperatifi işbirliğinde başlatılan Yakakent Mantısı Kursu büyük ilgi görüyor.

Yakakent Mantısı Kursuna Yoğun İlgi

Samsun’un Yakakent ilçesinde Belediye ve Kadın Kooperatifi işbirliğinde başlatılan Yakakent Mantısı Kursu büyük ilgi görüyor.

Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma yaptığı açıklamada; “İlçemizin yöresel lezzetlerinden olan ve Yakakent Belediyesi tarafından 2017 yılında tescillenen, ilçemizin coğrafi işaretli ürünü Yakakent mantısının, markalaşma, ilçe tanıtımı, kadın istihdamı ve ev ekonomisine katkı sağlama konularında ciddi adımlarımızı hayata geçiriyoruz. Bu kapsamda, Yakakent Belediyesi, Halk Eğitim Müdürlüğü ve Yakakent Kadın Kooperatifimiz ile birlikte ilçemizde Yakakent Mantısının kursunu başlattık. Yakakent’li ev hanımlarının yoğun talep gösterdiği mantı kursunda, mantının üretiminden sunumuna kadar tüm eğitimler verilip, Yakakent mantısının kadın istihdamın artmasını ve ev hanımlarının evlerinde aile bütçesine katkı sağlamalarını hedeflemekteyiz” ifadelerini kullandı.

Başkan Kıyma; “Belediyemiz projeleri arasında yer alan Yakakent mantısını geniş kitlelere ulaştırması için çalışmalarımız devam etmektedir. 50 kursiyer ev hanımının üretmiş olduğu mantıların pazarlama noktasında katkı verilmesi planlanmaktadır. Bizler de bugün Yakakent Kaymakamımız Sn. Abdüssamed Kılıç ile birlikte kursiyerlerimize ziyarette bulunduk. Katılımlarından dolayı kursiyerlerimize teşekkür ediyor, kursumuzun hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2022, 11:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER