banner1014

Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi Değerlendirme Toplantısı

Samsun’da ‘Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi’ne (Women-Up) ilişkin değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi Değerlendirme Toplantısı

Samsun’da ‘Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi’ne (Women-Up) ilişkin değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yürütülmekte olan ‘Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi’ne (Women-Up) ilişkin değerlendirme toplantısı, Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı’nın başkanlığında, ilgili kamu kurum yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesinin temel amacının kayıtlı kadın istihdamını ve kadın girişimciliğini artırmak olduğunu ve bu kapsamda kadın işverenlerin istihdam edeceği kadın çalışanlara finansal destek sağlanacağını ifade eden Vali Dağlı, ilimizin de projenin uygulandığı 7 ilden birisi olduğunu belirterek, “Bu proje, kadınların iş gücüne katılımını ve kayıtlı istihdamını desteklemenin yanı sıra kadın girişimciliğini teşvik edilmesi, kadın çalışanların mesleki becerilerini ve istihdam edilebilirliklerinin geliştirilmesi ve yeni iş olanaklarının oluşturulmasına katkı sağlayacaktır. Kadınların iş gücüne katılım oranlarının artması, kayıtlı şekilde istihdam edilmeleri ve girişimci ruhuyla işveren konumunda iş yeri sahibi olmaları ülkemiz ekonomisinin gelişimine olumlu yansıyacaktır.

Proje kapsamında ilimiz için ayrılan kontenjanın 500 olduğunu belirterek, kadın işverenlere, istihdam edecekleri ilave her yeni kadın işçi için 20 ay boyunca net asgari ücret tutarına yakın bir destek verileceğini dile getiren Vali, projeye ön başvuruların e-Devlet üzerinden online olarak yapılacağını ve detaylı bilgiye https://www.sgkkadinistihdaminindesteklenmesi.org/ sitesinden ulaşılabileceğini söyledi.

Toplantıda ayrıca SGK İl Müdürü Ünal Kaya tarafından projeyle ilgili bir sunum gerçekleştirildi.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER