banner1014

Engiz Çileği Hasadı Başladı

19 Mayıs ilçesinde yaklaşık Bin dekar Alanda 10 Mahallede 50 çiftçi Engiz çileği üretiliyor.

Engiz Çileği Hasadı Başladı

19 Mayıs ilçesinde yaklaşık Bin dekar Alanda 10 Mahallede 50 çiftçi Engiz çileği üretiliyor.

ENGİZ ÇİLEĞİ ARTIK ARANAN BİR MARKA

2016 yılında 19 Mayıs Tarım ve Orman ilçe Müdürlüğünün deneme amaçlı kurduğu bahçelerde verim ve kazancın iyi olması küçük aile işletmelerinin çilek üretimine olan ilgisini artırdı.

Pazarlarda ve manavlarda Engiz Çileğine olan talebin artması sonucunda üretim alanlarında gittikçe artış gösterdi.

Engiz Çileğinin ilk üreticilerinden olan Çetirlipınar Mahallesi çiftçilerinden İsmail Cantürk’ yaklaşık 5dekar alanda dikili olan çilek tarlasında Hasat yapıldı. 19 Mayıs İlçe Tarım ve Orman Müdürü Galip Baykal 19 Mayıs İlçe Tarım ve orman Müdürlüğünde görevli Ziraat Mühendisleri Halit Kıvanç Sekban ve Mustafa Özdemir ile çiftçilerle birlikte Çilek Hasadına katıldı. 19 Mayıs Tarım ve Orman İlçe Müdürü Galip Baykal”  Yeni sezonun çiftçilerimize bol ve bereketli bir yıl olmasını diliyorum ilçemiz gelir getirisi yüksek olan çilek ürününü hemen hemen tarımsal sulama imkanı olan  her mahallemizde uygulamaya koyduk, Pazar ve marketlerde en çok tercih edilen ve getirisi yüksek olan Engiz çileği üreticisine yüksek kazanç sağladığını gördük, İlçe Müdürlüğü olarak da çilek üretimine olan ilgiyi takip ediyoruz ve bakanlığımız imkanları doğrultusunda her yıl çilek projeleri ile çiftçilerimize destek oluyoruz. ”dedi.

19 Mayıs İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Ziraat Mühendisi Halit Kıvanç Sekban, çiftçilere, hasat aralığı budama ve çilekte verim artırılması konunda teknik bilgiler verdi.

HARUN YAZICI

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER