banner1014

Ekonomide Rakamlar Çarpıtılmasın

CHP Vezirköprü İlçe Kongresinde konuşan Samsun Milletvekili Kemal Zeybek; "Uzun süredir iktidarda bulunanlar ülkemizi iyi yönetemiyor" dedi.

Ekonomide Rakamlar Çarpıtılmasın

CHP Vezirköprü İlçe Kongresinde konuşan Samsun Milletvekili Kemal Zeybek; uzun süredir iktidarda bulunanlar ülkemizi iyi yönetemiyor. Ülkede, işçiler, çiftçiler, emekliler, memurlar, esnaf, sanatkâr, sanayici ve üreten kesimlerin tamamı iktidarın uygulamış olduğu ekonomi politikaları sonucunda ha çok da sıkıntı içine girmiştir. Ücretlilerin artan fiyatlar karşısında ekonomik sıkıntıları yaşaması ile üretenlerin ürünlerinin değerini bulmaması sonucu işletme faaliyetine son verme durumunda kalmıştır.  İktidarın üreten ekonomi yerine ithalatla yabancı ülkelerin ürünlerini tüketmektedirler. Üretmeden borçlanma ile tüketim borca dayalı büyüme hedeflendiği için işler tıkanma noktasına gelmiştir.

   Zeybek; Ülkemizde, İcra daireleri en çok çalışan kurumu haline getirilmiştir. Aralık itibarı ile icra dosyalarının toplam sayısı 20 milyon 662 bin sayısına ulaşmıştır. Karşılıksız çeklerde Ocak- Kasım döneminde 506 bin olarak gerçekleşirken, karşılıksız çeklerin parasal tutarı 25,3 milyar TL oldu. Çek yasağı konulan vatandaş sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 88,6 oranında artış göstermiştir.  Vatandaşın, Bankalardan kullandığı tüketici kredileri ve kredi kartları borçlarındaki artışla birlikte borçlu vatandaş ve borcundan dolayı takipte olan vatandaş sayılarında önceki yıllara göre belirgin artışlar yaşanmaktadır. Kısa değerlendirmede ekonomide geçtiğimiz yıllara göre olumlu bir değerlendirmeye rastlamak imkânsızken, Esnaf, sanatkâr, çiftçi ve besicinin durumu ortada, borçlarını yine borçla kapatma çabasındalar. Ekonominin gerçeklerini çarpıtmak olumsuzu, olumlu gösterme çabaları iktidarı kurtaramayacak ve bu iktidar gidicidir.

ÜRETİM VE BÜYÜME CHP İKTİDARI İLE MÜMKÜN OLACAKTIR

   CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek; Yerli otomobil üretimi ve yerli ne üretilirse bu ülkenin milli üretimi çalışanlar ve ülkemizin daha çok kazanması demektir. Ülkemizde üretimi yapılan her ürüne ve üretene destek vermeliyiz.   Üretmeden ithalat yolu ile tüketimi özendiren, ülke ve insanlarımızı borca batıran iktidardan kurtulmanın yolu CHP iktidarı ile mümkün olacaktır. Cumhuriyeti kuran, demokrasiyi ülkemize getiren Cumhuriyet Halk Partisi; üretim odaklı büyüme planı ile ekonomideki sıkıntıları giderecek ve ülkemiz insanının rahat nefes almaları sağlanacaktır.

 CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek;  Partimizin İlçe Kongrelerinde yaşanan demokrasi şölenlerinin devam etmesi önemli ve umut vericidir. İl ve  İlçe Başkanlığı zor bir görev olmasına rağmen gönüllülük işidir. İşini iyi yapanları örgütümüz ve üyelerimiz unutmayacaktır. Göreve seçilen Başkan ve yönetim kurulu üyelerine çalışmalarında başarılar diliyorum.

Haber Merkezi

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER