banner1028

Başkan Sarı'dan Müjde: Amasya'da Su %50 Ucuzluyor

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, 2021 yılında ev ve iş yerlerinde şebeke suyu ücretinin yüzde 50 ucuzlayacağını açıkladı.

Başkan Sarı'dan Müjde: Amasya'da Su %50 Ucuzluyor

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, 2021 yılında ev ve iş yerlerinde şebeke suyu ücretinin yüzde 50 ucuzlayacağını açıkladı.

31 Mart 2019 seçim çalışmalarında Amasyalılara verdiği sözleri yerine getirmeye devam eden Belediye Başkanı Mehmet Sarı yaptığı açıklamada; Amasyalıların 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere su fiyatlarına yüzde 50 indirimli kullanacaklarını belirtti.

‘YAPILAN TASARRUF VATANDAŞLARIN FATURASINA YANSIYACAK’

Akdağ'dan şehre geri kazandırılan ilave su ile şehir merkezindeki kuyulardan su çıkartmak için ödenen elektrik faturasının önemli bir bölümünden kurtulacaklarını belirten Sarı açıklamasında; “Yaptığımız bu tasarrufu da vatandaşlarımızın faturasına yansıtacağız. Nerde musluk akıyorsa 2021 yılı itibariyle su yüzde 50 ucuz olacak. Su ücretinin yüzde 50 indirilmesiyle en ufak bir ekonomik zafiyetin söz konusu olmayacağını beyan ediyoruz” ifadelerini kullandı.

‘İKİ YILDIR RAMAZAN BOYUNCA ŞEBEKE SUYU ÜCRETSİZ VERİLİYOR’

Son iki yıldır Ramazan ayı boyunca şebeke suyunu ücretsiz hale getirdiklerini söyleyen Başkan Sarı,; “Hangi siyasi partiden kim kendini nasıl görmek istiyorsa, ben onun siyasi partilisiyim. Ama Milliyetçi Hareket Partisi'nin Amasya Belediye Başkanıyım, tavrımız bellidir. Önce asaletli, adaletli, hakkaniyetli davranmak ve öyle bir duruş sergilemek için mücadele ediyoruz. Onun için adaletli bölüşmeye, sosyal adalete, sosyal nizama dikkat ederek, Amasya'mıza elimizden geldiği kadar hizmet etmek için gayret göstereceğiz. "Sayın Genel Başkanımız Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ‘çalışmak ve başarmak mecburiyetindesiniz’ talimatıyla hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızdan sadece dua bekliyoruz” diye konuştu.

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, 2022 yılında ise evlerden su ücreti almamayı hedeflediklerini de sözlerine ekledi.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER