banner1028

Bafra Ovasında Ekili Alanlar Susuz Kalmayacak

Samsun DSİ 7. Bölge Müdürlüğüne Bağlı, Bafra Kızılırmak sol sahil ve Bafra sağ sahil Sulama Birlikleri Bafra Ovasında 2020 yılı sulama sezonunda, 215 bin 550 dönüm arazide sulu tarım yapılması için gece gündüz çalışıyorlar.

Bafra Ovasında Ekili Alanlar Susuz Kalmayacak

Samsun DSİ 7. Bölge Müdürlüğüne Bağlı, Bafra Kızılırmak sol sahil ve Bafra sağ sahil Sulama Birlikleri Bafra Ovasında 2020 yılı sulama sezonunda,  215 bin 550 dönüm arazide sulu tarım yapılması için gece gündüz çalışıyorlar.

Bafra Altınkaya ve Kızılırmak Sulama Birlikleri Başkanı ve DSİ Bafra Proje Müdürlüğü İşletme Bakım ve Makine ikmal Baş Mühendisi Önder Çırak, Sulama ekibinin Bayramda da tam kadro görev yapacağını belirtti.

Çırak, “Amacımız çiftçilerimizin tarımsal üretimde su sıkıntısı yaşamamaları için Altınkaya ve Kızılırmak sulama birliği ekibimiz eksiksiz görevlerinin başındalar. Altınkaya ve Kızılırmak Sulama Birlik Müdürlerimiz Serkan Temizel ve Bekir Kaya ile birlikte tüm sulama ekibimizin yanı sıra ova çiftçimizin de mübarek Ramazan Bayramlarını kutluyor, kazasız belasız bir sulama sezonu geçirmelerini diliyorum” diye konuştu.

Öte yandan Bafra Kızılırmak sol sahil sulama müdürü ziraat mühendisi Bekir Kaya, sahada görev yapan personelin moral ve motivasyonunun yüksek olduğunu, sulama hizmetinden faydalanan çiftçiler ile uyum içerisinde çalıştıklarını söyledi.

Haber Merkezi

Hasan Eren

banner1005
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner997