banner1028

Şehit Arif Çetin Okuluna Çocuk Kütüphanesi Açıldı

19 Mayıs İlçesinde Karagöl Şehit Arif Çetin İlk ortaokuluna çocuk kütüphanesi törenle açıldı.

Şehit Arif Çetin Okuluna Çocuk Kütüphanesi Açıldı

19 Mayıs İlçesinde Karagöl Şehit Arif Çetin İlk ortaokuluna çocuk kütüphanesi törenle açıldı.

19 Mayıs Kaymakamlığı, 19 Mayıs Belediyesi ve PTT Çalışanları Dayanışma Derneğinin destekleri ile Karagöl Şehit Arif Çetin ilk Ortaokuluna çocuk kütüphanesi kazandırıldı.

19 Mayıs İlçe Kaymakamı İbrahim Civelek, “Okumanın, insanları geliştiren, insanların tarihiyle, kültürüyle barışık şekilde yetişmesini sağlayan, gerek akademik gerekse sosyal, kültürel anlamda daha iyi yerlere gelmelerini sağlayan bir unsur olduğuna inanıyoruz. Okullarımızda kütüphaneler, sosyal ve kültürel faaliyetlerin de bir merkezi haline gelmiş olacak. Pek çok etkinliğimiz kütüphanede yapılarak öğrencilerin kitapla olan bağını daha da canlı tutmak için gayretimizi sürdürmüş olacağız" diye konuştu.

Proje kapsamında kütüphanesi olmayan okullara yeni kütüphane kazandıramaya devam edeceklerini belirten 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, Bugün açılışını yaptığımız kütüphanelerimize kitap desteğinin yanı sıra eğitimin her alanında bütün okullara destek olduklarını belirtti.

Kütüphanenin Açılışına 19 Mayıs Kaymakamı İbrahim Civelek, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, Samsun İl Mili Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Samsun İl Milli Eğitim Şube Müdürü Caner Can Koç, 19 Mayıs İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Serkan Kalınbacak, 19 Mayıs İlçe Emniyet Müdürü Kenan Bıyık, 19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol, Tapu Müdürü İhsan Sandıkçı, 19 Mayıs Tarım Orman İlçe Müdürü Galip Baykal, 19 Mayıs Malmüdürü Süleyman Karavin, 19 Mayıs Muhtarlar Derneği Başkanı Salih Karakartal, Karagöl Mahalle Muhtarı Eşref Kalaycı, Okuma Sanatı Kulübü Kurucusu Tülay Yanıkoğlu Yazıcı,  Kulüp Üyelerinden Seviye Zeren, Sena Zeren ve Şennur Zengin katıldı.

HARUN YAZICI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER