banner1028

Kayıp Çocuk; Bafra İmam Hatip Ortaokulu'nda

Bafra İmam Hatip Ortaokulu; " Okumanın En Sosyal Hâli " olarak, her ay bir kitabı öğrencilerle okuyup değerlendirecek.

Kayıp Çocuk; Bafra İmam Hatip Ortaokulu'nda

Bafra İmam Hatip Ortaokulu; " Okumanın En Sosyal Hâli " olarak, her ay bir kitabı öğrencilerle okuyup değerlendirecek.

Okulun internet sayfasından; konuyla ilgiliaçıklamalar ise şöyle: " Okulumuz Türkçe Öğretmeni Gülcan KAYA rehberliğinde; okulumuzda okuma grupları oluşturuldu. Bu gruplar; seçtikleri kitapları, her ay bir kitap olacak şekilde okuyarak birlikte değerlendirmesini yapıyor.

BU AYIN KİTABI KAYIP ÇOCUK.

" Kayıp Çocuk " adlı roman hakkında; kitabın yazarı Hasan YİĞİT; kitabın arka kapağında şu açıklamayı yapmış; "Okumak isteyen küçük yürekler. Ancak çektikleri büyük çileler. Bel büken yokluklar. Hayatın zorlukları içinde yüzen insanlar. Çaresizlikten çare üretmeye çalışanlar. Akılları durduran, vicdanları zorlayan olaylar. " Bu kadar da olmaz! denilen, ancak olan bir hayat hikâyesi.

“ÜÇ MAYMUN"U OYNAMAYAN BİRKAÇ KİŞİNİN NEFES KESEN ROMANI... "

Araştırmacı Yazar ve eğitimci Hasan YİĞİT; " Kayıp Çocuk " adlı romanı için " Hamdolsun; "KAYIP ÇOCUK" romanımın 3. baskısı gerçekleşti. Bu kadar kısa süre içinde; yoğun ilgi gösteren bütün okuyucularıma, özellikle eğitim camiasına ve elbette basımını gerçekleştiren AZ YAYINCILIK sahibi sayın Adem Özbay bey başta olmak üzere tüm emeği geçenlere de teşekkürlerimi sunuyorum. Kitabımın değerli okullarımızdan biri olan Bafra İmam Hatip Ortaokulu' nda oluşturulan " Okuma Grupları"nda; öğretmenleri ve öğrencileri tarafından okunup değerlendirilmesi benim için bir gurur ve onur vesilesi oldu. Bu etkinlikte emeği geçen Okul İdaresi ile ilgili öğretmen ve öğrencilere sonsuz teşekkür ederim" şeklinde duygu ve düşüncelerini dile getirdi.

Haber : Oktay  ZERRİN- Bafra

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER