banner1028

Bafra MEM; "Samsun Okuma Vakti" kategorisinde 1. Oldu

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "Samsun Maarif Hareketi" kapsamında 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı maarifin yıldızları ödül töreni Büyükşehir Belediyesi Şehit Ömer Halis DEMİR salonunda düzenlendi.

Bafra MEM; "Samsun Okuma Vakti" kategorisinde 1. Oldu

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "Samsun Maarif Hareketi" kapsamında 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı maarifin yıldızları ödül töreni Büyükşehir Belediyesi Şehit Ömer Halis DEMİR salonunda düzenlendi. Maarifin yıldızları "Samsun Okuma Vakti" kategorisinde Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 1. oldu.

1.lik ödülü Samsun Valisi Osman KAYMAK tarafından Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali KATİPOĞLU'na takdim edildi. Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürü KATİPOĞLU; bu ödülün alınmasında Bafra halkının ve tüm eğitim paydaşlarının büyük katkısı olduğunu ifade etti. Maksatlarının ilçede kitap okuma oranının artmasını sağlamak olduğunu bunun içinde Samsun okuma vakti projesine destek olmak için ilçe genelinde farkındalık etkinlikleri yaparak öncelikle öğrencilerin ve Bafra halkının okumaya dikkatini çekmeye çalıştıklarını belirtti. Bu bağlamda da kitap okuma farkındalığı etkinlikleri yaptıklarını ve etkinlikleri yaparken de Bafra halkının 7'den 70'e desteklerini aldıklarını söyledi. Desteklerini esirgemeyen Bafra halkına ve eğitim paydaşlarına teşekkür etti.

"Samsun Maarif Hareketi" kapsamında yapılan Maarif Yıldızları ödül töreninde, TÜBİTAK yılın bilim okulu kategorisinde Bafra Mesleki Teknik Anadolu Lisesi 1.lik ve Yılın Sosyal projesi okulu kategorisinde Bafra Anadolu Lisesi 3.lük ödülü almıştır.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2019, 14:48

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER