banner1028

Bafra Görme Engelliler Derneği’nden Bireysel Gelişim Kursu

Bafra Halk Eğitim Merkezi iş birliği içerisinde kurslar açan Bafra görme engelliler derneği 2 Temmuz Cumartesi günü bireysel gelişim ve kültürel farkındalık eğitimi kursu açtı.

Bafra Görme Engelliler Derneği’nden Bireysel Gelişim Kursu

Bafra Halk Eğitim Merkezi iş birliği içerisinde kurslar açan Bafra görme engelliler derneği 2 Temmuz Cumartesi günü bireysel gelişim ve kültürel farkındalık eğitimi kursu açtı.

Kurs hafta sonu 13.00 ila 16.30 saatleri arası dernek binasında görülüyor. Özellikle görme engelli üyeler tarafından talep edildiğini ifade eden yetkililer, Bireysel gelişim ve kültürel farkındalık eğitim kursun 31 Ağustos’a kadar devam edeceğini belirtti.

Kursla alakalı bilgiler veren kurs eğitmeni Şadiye Kalkan şunları söyledi: “Bireysel gelişim ve kültürel farkındalık kursu; adından da anlaşılacağı üzere kişide farkındalık yaratacak, kendini geliştirmesini sağlayacak, kendini yetersiz hissettiği alanlarda bilgi ve deneyim edinmesine yardımcı olacak bir eğitim kursudur. Engellilik bir farklılıktır. Ancak farkındalık yaratmak için illa engelli olmak gerekmez. Hepimizin mutlaka eksik yönleri vardır. Peki eksik yönlerimizin ne kadar farkındayız. İşte birçoğumuz bunların belki hiçbirine dikkat etmedik. Tabi kişisel gelişim ihtiyacı herkes için farklıdır. Kimimiz zamanımızı doğru yönetemeyiz, kimimiz topluluk önünde konuşamayız, kimimiz de elimizi ayağımızı nereye koyacağımızı bilemeyiz. Kişisel gelişim alanları; iş hayatı, sosyal yaşam, kişisel ilişkiler, aile ilişkileri, ruhsal ve fiziksel alanlar gibi geniş kapsamlıdır. Bu nedenle kişisel gelişim kursları tarafından verilen kişisel gelişim eğitimleri; güzel konuşma, beden dili, ikna teknikleri, etkili İletişim ve imaj, zaman ve stres Yönetimi, algı Teknikleri ve ikna Becerileri, kurum Kültürü, zor Durumlarla Başa Çıkma, kişisel imaj Yönetimi, pozitif Düşünme Teknikleri, iş Hayatında Başarılı Olma Teknikleri, yaratıcılık gibibirçok seçenek sunar. Kişisel gelişim kursların gerçekten birçok faydası var. Kişisel gelişim kursları ile eksik yanlarınızı geliştirirsiniz, özgüven kazanırsınız, ifade becerilerinizi geliştirirsiniz, duygu ve düşüncelerinizi sözlü ve yazılı daha etkin şekilde aktarabilirsiniz, stresinizi kontrol edersiniz, zamanınızı iyi yönetirsiniz, karar alma becerileriniz gelişir, sorumluluk ve disiplin sahibi olursunuz,  iş ve sosyal hayatta dikkat çeker, beğenilen bir birey olursunuz, daha disiplinli, hızlı ve pratik çalışmayı öğrenirsiniz, hayata daha mutlu bakar, vakit geçirebileceğiniz bir hobi edinirsiniz. Ufkunuzu açacak olan kişisel gelişim kursları ile tamamen başka biri olacak, özgüven sorunlarınızdan kurtulacak, ifade becerilerinizi geliştirecek, daha yaratıcı düşünecek ve hayatın içinde aktif rol oynayacaksınız. Kişisel gelişim kursu ne işe yarar diyorsanız yaşayarak görmenizi tavsiye ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Kendisinin de bir kursiyer olduğunu söyleyen Bafra görme engelliler derneği başkanı Ömer Ergül de: “Hocamız kursla alakalı sağ olsun detaylı bilgiler verdi. Gerçekten çok önemli ve yararlı olan kursu açmaktan büyük bir mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum. Benim de birçok eksik yönlerim var. Bu kurs sayesinde bu eksiklerimin farkına varacağımı düşünüyorum. O yüzden bu kursa katılmayı özellikle çok istedim. Benim gibi eksik yönlerinin olduğunu düşünen arkadaşlarımızla beraber buradan aldığımız eğitimle eksiklerimizin farkına varacağımıza inancım tamdır. Birçok konuda kendimizi geliştirme imkânı bulduğumuz bu kursun hayırlı olmasını diliyorum. Kursumuzun açılmasında katkı veren başta Bafra halk eğitim merkezi müdürümüz sayın Hacı Avcı Bey’e, kurslardan sorumlu müdür yardımcımız sayın Ferhat Kurt Bey’e, kurs hocamız sayın Şadiye Kalkan hocamıza, yönetim kurulu arkadaşlarıma, kursiyerlerimize ve isimlerini sayamadığım herkese sonsuz teşekkürlerimi sunarım” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER