banner1014

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan’dan Rektör Aydın’a Kuruluş Yıldönümü Ziyareti

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Samsun Üniversitesi (SAMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın’ı ziyaret etti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan’dan Rektör Aydın’a Kuruluş Yıldönümü Ziyareti

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Samsun Üniversitesi (SAMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın’ı ziyaret etti. Samsun Üniversitesi Ballıca Kampüsü’nde gerçekleşen ziyarete AK Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu ve beraberindeki heyet katıldı.

Milletvekili Karaaslan: “Samsun Üniversitesinin 3. Kuruluş Yıldönümünü Kutluyorum”

Samsun Üniversitesi’nin 3. kuruluş yıldönümünü tebrik eden Çiğdem Karaaslan, “Samsun Üniversitesi kurulduğu günden itibaren gelişimini hızla sürdürüyor. Samsun’umuzun bu nadide eğitim kurumunun 3. kuruluş yıldönümünü kutluyorum. Kurulalı henüz 3 yıl olmasına rağmen gerek kurumsal yapısıyla gerekse açtığı nitelikli bölümlerle ve Tıp Fakültesi gibi şehrimize ve ülkemize ciddi değer katacak yeni fakültelerle Samsun Üniversitesi adından söz ettiren bir üniversite olma yolunda hızla ilerlemektedir” dedi. Beraberindeki heyetle Ballıca kampüsünü gezen Karaaslan, Havacılık ve Uzay Bilimleri ile Mühendislik Fakültelerinin laboratuvarları, uçuş okulu ve öğrenci uygulamaları ile Teknofest gibi uluslararası yarışmalara hazırlık için yapılan dene-yap atölyesinde incelemelerde bulundu. Teknik bilimler, özellikle de havacılık alanında Ballıca kampüsünün oldukça ciddi bir fiziki altyapıya sahip olduğunu bizzat yerinde tecrübe ettiğini ifade eden Karaaslan, bu fiziki yapının geliştirilmesi için her türlü desteği vermeye hazır olduğunu ifade etti. Karaaslan son olarak, endüstri mirası olan tütün hangarlarının dönüştürülmesi fikriyle yapımına başlanılan Mimarlık ve Tasarım Fakültesi inşaat alanını ziyaret etti. Karaaslan burada hem fakülte binasının hem de genel olarak hangarlar bölgesinin dönüşüm projesiyle ilgili Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Doktor Öğretim Üyesi Halil İbrahim Düzenli’den bilgi aldı

Rektör Aydın: “Sayın Vekilimize Kuruluşumuzdan İtibaren Verdiği Desteklerden Dolayı Teşekkür Ederim”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu ve beraberlerindeki heyetin Ballıca kampüsünü ziyaret ederek, kuruluşumuzun 3. yıl dönümünü kutlamalarından ve başarı temennilerinden dolayı büyük memnuniyet duyduk. Karaaslan vekilimiz nezdinde, üniversitemizin kuruluşunda imzaları olan ve sonraki süreçte de bizlere her türlü desteği veren ve vermeye de devam eden bölge milletvekillerimize, üniversitem ve Samsun şehri adına teşekkür ediyorum. Zira onların büyük destekleriyle kuruluşumuzun 3. yılında şehrimize ikinci Tıp Fakültesini kazandırdık ve onların destekleriyle Samsun Eğitim Araştırma Hastanesiyle de afiliye olarak gelişimimizi sürdürdük. Dördüncü yılımızda hedefimiz; başta Tıp Fakültesi olmak üzere tüm bölüm ve programlarımızı yeni öğretim elemanlarıyla güçlendirmek ve Yükseköğretim Kurulumuzun başlattığı “Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Programı” kapsamında havacılık odaklı bir ihtisas üniversitesi olmaktır. Endüstriyel miras olan hangar alanlarının mutlak sıfır atık anlayışıyla restorasyonu yapılıp, planlandığı gibi çevre dostu, kendi enerjisini üreten ve atık suları depolayarak kullanan sürdürülebilir doğal bir kampüs alanı oluşturulduğunda; inanıyorum ki Ballıca Kampüsümüz bütün yönleriyle ülkemizin nadide eğitim kurumlarından biri olacaktır. Bu kampüs alanının bütün yönleriyle ilk olması özelliği, Milli Mücadeledeki ilk adım olmasıyla da kendini gösteren, Samsun şehrinin özverili insanlarıyla birlikte gerçekleştireceğimize inancımız tamdır.

Ziyaret, AK Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, SAMÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, Samsun AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu, Samsun Üniversitesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Salih Kesgin ve Samsun Üniversitesi Öğrenci Konseyi üyeleriyle çekilen anı fotoğrafının ardından son buldu

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2021, 20:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER