banner1020
banner978

Vatandaşlar Dumandan Zehirlendi

Balıkesir’in Bandırma ilçesindeki Ayyıldız Tepe Mahallesi’nde bulunan şehir çöplüğünde önceki gün metan gazı sıkışmasından dolayı meydana gelen yangın kontrol altına alınırken, yangın sonrası rüzğarın lodos’a dönmesi ile...

Vatandaşlar Dumandan Zehirlendi
Balıkesir’in Bandırma ilçesindeki Ayyıldız Tepe Mahallesi’nde bulunan şehir çöplüğünde önceki gün metan gazı sıkışmasından dolayı meydana gelen yangın kontrol altına alınırken, yangın sonrası rüzğarın lodos’a dönmesi ile birlikte Ayyıldız Tepe Mahallesini saran dumandan dolayı çok sayıda vatandaş hastaneye kaldırıldı.

Vahşi depolamanın yapıldığı Bandırma Şehir Çöplüğünde önceki gün meydana gelen yangına müdahale eden Bandırma İtfaiyesi ve Orman İşletme Müdürlüğü’ne ait ekipler alevleri kontrol altına aldıktan sonra çöplükten çıkan yoğun duman ve gaz kokusu çöplüğe 1 km mesafede bulunan Ayyıldız Tepe Mahallesi’nin üzerine adeta kabus gibi çöktü. Akşam saatlerinden itibaren mide bulantısı, baş ağrısı, nefes darlığı şikayetleri ile Bandırma Devlet Hastanesi’ne kaldırılan çok sayıda vatandaş tedavi altına alındı. Aralarında çocuklarında bulunduğu vatandaşlara Acil Servis’te serum bağlanarak bir süre müşahade altında tutulmaları sağlandı. Dumandan etkilenen bazı mahalle sakinleri komşularının kapılarını çalarak uyandırmaya çalışırken en çok yaşlı ve çocuklar etkilendi.

Mahalle sakinleri Belediye İtfaiyesi’ni arayarak durumu bildirdiklerini ancak itfaiye yetkililerinin kendilerine su olmadığı gerekçesiyle çöp alanına müdahale edemedikleri cevabını verdiklerini belirttiler. Mahalle sakinleri çöplükteki yangın ile alakalı olarak yetkililerden bilgi aldıklarını verilen bilgilere göre su olmadığından dolayı itfaiyenin müdahale etmediğinin söylendiğini belirterek, “Bize iş makinaları çalışıyor dediler. Biz çöplüğe gidip baktık. Hiçbir iş makinası çalışmıyordu” şeklinde konuştular. Vatandaşlar sahur vakti dumandan etkilenen insan sayısının daha da artabileceğininden endişe ettiklerini söylediler.

banner1005
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER