banner1020
banner978

Savcıyı Şehit Eden Teröristin ‘kırmızı Bültenle’ Aranmasına Devam Edilecek

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde Cumhuriyet Savcısı Hakan Kılıç'ı tabancaya vurarak şehit ettikten sonra kaçan ve kırmızı bültenle aranan PKK'lı Barış Batur, Erzurum 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde gıyaben yargılandı.Erzurum 4'ncü...

Savcıyı Şehit Eden Teröristin ‘kırmızı Bültenle’ Aranmasına Devam Edilecek
Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde Cumhuriyet Savcısı Hakan Kılıç'ı tabancaya vurarak şehit ettikten sonra kaçan ve kırmızı bültenle aranan PKK'lı Barış Batur, Erzurum 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde gıyaben yargılandı.

Erzurum 4'ncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde iki kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istenen PKK’lı terörist Barış Batur’un Doğubayazıt Cumhuriyet Savcısı Hakan Kılıç’ı öldürmek suçundan 'devletin birliğini ve bütünlüğünü bozmak, suç işlemek için kurulan silahlı örgüte üye olmak, terör amaçlı tasarlayarak kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle öldürmek ve iştirak' suçlarından 2 kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası isteniyor.

KIRMIZI BÜLTÜNLE ARANMASINA DEVAM

Erzurum 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen duruşmada Cumhuriyet Savcısı Hakan Kılıç’ı kasten öldürmek suçundan hakkında yakalama kararı bulunan ve kırmızı bültenle aranan katil zanlısı PKK’lı Barış Batur’un gıyaben yargılanmasına devam edildi.

Mahkeme, Barış Batur hakkında yakalama kararı ve ‘kırmızı bültenle’ aranmasının devamına karar verdi.

banner1005
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER