banner1014

Bafra’da Pandemi Denetimleri Arttırıldı

Samsun’un Bafra ilçesinde pandemi ile mücadele kapsamında pazar yerlerinde ve vatandaşların yoğun olduğu bölgelerde denetimler arttırıldı.

Bafra’da Pandemi Denetimleri Arttırıldı

Samsun’un Bafra ilçesinde pandemi ile mücadele kapsamında pazar yerlerinde ve vatandaşların yoğun olduğu bölgelerde denetimler arttırıldı.

Samsun’un Bafra ilçesinde Pandemi Denetim Planı doğrultusunda, Bafra Kaymakamlığı koordinesinde ilçede ki pazaryerlerinin denetimleri sürüyor. Bugün Büyük Pazarda Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, Bafra İlçe Sağlık Müdürü Aytaç Akın, İlçe Emniyet Müdürü Bünyamin Temur, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Fatih Özer, Bafra Pazarcılar Odası Başkanı Hüseyin Topuz ve beraberindeki heyet büyük pazaryerinde incelemelerde bulundu.

Yapılan incelemelerde konuşan Kaymakam Ertürkmen, Kaymakam Ertürkmen, pazar yerleri ve vatandaşların yoğun olduğu bölgelerde yapılan denetimleri yerinde inceleyerek vatandaşlarla sohbet etti ve uyarılarda bulundu. Kaymakam Cevdet Türkmen, “Denetimde bulunmak zaruri hale geldi. Vaka sayılarımızda artış gözlemliyoruz. Denetimler bizim istediğimiz maske, mesafe, temizlik hayatımızı kolaylaştırmak için. Biz denetimlerde buna özen gösteriyoruz. Vatandaşlarımızı öncelikle uyarıyoruz. Her şey sağlık için. Sağlığımızı korumak adına. Normalleşmek istiyorsak muhakkak bu üç kurala uymak zorundayız. Uymayanları da uyarmak zorundayız. Bafra bir tarım memleketi. Yaklaşık 10 ay boyunca tarımsal faaliyetlerimiz devam ediyor. Hayatımızın idamesi açısından bu faaliyetleri sürdürmemiz lazım ama bununda sağlıklı bir şekilde olabilmesi içinde mesafe, maske ve temizlik kurallarına uymamız gerekiyor. Halkımızdan özellikle bu kurallara uymalarını bekliyoruz. Alınmış herhangi bir karar söz konusu değil kesin kapanma şuan için söz konusu değil. Denetimlerimizi sıklaştırarak önlemeye devam ediyoruz.’’ dedi.

Bafra İlçe Sağlık Müdürü Dr. Aytaç Akın, "Filyasyon ekiplerimiz sıkı takipteler. Sayılarımız bu bölgede biraz daha artışta. Asıl amacımız onun önüne geçmek. Biran önce halkımızı sağlığına kavuşturmak" diye konuştu.

Pazar yerinden ayrılan Kaymakam Cevdet Ertürkmen ve beraberindeki ekip vatandaşların yoğun olduğu Tekel Caddesi'nde banka önünde bulunan vatandaşlara sosyal mesafe konusunda uyarılarda bulundu.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
T.Uzunalioglu
T.Uzunalioglu - 2 yıl Önce

Pandemik denetimleri artırıldı ama mahlesef millet yine maskesiz mesafesis dolaşıyor kendi içinde kendi düşünmeyen ve başkalarına saygı göstermeyen sen koyun gibi gütsen ne olur

SIRADAKİ HABER