banner1014

Alaçam’da 5 Mahallenin Su Hasreti Sona Erdi

ALAÇAM HABER - Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan ve Samsun Valisi Osman Kaymak, 30.09.2017 Cumartesi günü saat 17.00’de Alaçam ilçesi’nin Köseköy, Tepebölmesi, Umutlu, Kızlan ve Vicikler Mahallelerinin içme suyu açılış törenine katıldı.

Alaçam’da 5 Mahallenin Su Hasreti Sona Erdi

ALAÇAM HABER - Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan ve Samsun Valisi Osman Kaymak, 30.09.2017 Cumartesi günü saat 17.00’de Alaçam ilçesi’nin Köseköy, Tepebölmesi, Umutlu, Kızlan ve Vicikler Mahallelerinin içme suyu açılış törenine katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz yaptığı konuşmasında, “Biz de her yerde sorunları dinlerken eğer işin çözümü noktasında su problemi varsa işe suyla başlıyoruz. Burada 5 yerleşim yerinin su problemini çözdük. Aşağı yukarı 8.5 milyon lira para harcadık. Helali hoş olsun. Ablalarımız, teyzelerimiz sırtlarında su taşımaktan bıktılar. Bugün adeta bir bayram havasındalar. Allah hayırlı uğurlu etsin. Mutlaka bu yerlerde başka hizmet programlarımız da var. Bu hizmetlerin hepsini de önümüzdeki günlerde çözeceğiz.” dedi.

 Samsun Valisi Osman Kaymak yaptığı konuşmasında, “Bu güzel programda aranızda bulunmaktan mutluluk duyuyorum. Çok değerli köylülerimiz biliyorsunuz. Bu hizmetleri daha önceden il özel idareleri yapmaktaydı. Hükümetimizin aldığı kararlar sonucu artık köy olan yerler mahallelere dönüşerek Büyükşehir Belediyemize bağlandı. Bizde yapılan bu hizmetleri takip ediyoruz. Bu yüksek rakımda 30 yıldır susuz kalan bu köylerimizin sorununu çözerek büyük hizmetler yapan Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun. İnşallah hiçbir köyümüz susuz kalmasın. Tabi bir hadis vardır. ‘Milletin efendisi ona hizmet edendir.’ Bunun için biz size hizmete ve dualarınıza talibiz. Bu hizmete emek veren herkese teşekkür ediyorum. Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum” ifadelerini kullandı

Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan yaptığı konuşmasında,  “Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Suyun olduğu yerde medeniyet olur. Suyun olduğu yerde hayat güzelleşir. Bugüne kadar suyu buraya getiremedik ama bundan sonra artık Samsun’da su meselesinin çözülmüş olmasını istiyoruz. Burada ise çözüldüğünü görünce seviniyoruz. Değerli bacılarımıza hayırlı olsun diyorum. Kim bilir bugüne kadar kaç kuşak omuzlarda su taşıdı. Ama inşallah bundan sonra taşımayacaksınız. Her şeyden arınmış tertemiz suyu musluğu çevirip akıtacaksınız. Bu bizim size karşı görevimizdir. Elbette ki Türkiye elindeki imkânları en uzak köye bile ulaştırabilmek için bütün şehir yasasını çıkardı. Bu yasa ile hizmetleri kaliteli ve etkili bir şekilde buralara kadar ulaştırmaya başladı ve ulaştırıyor. Türkiye güçlendikçe şehirde ne varsa mahallelerde olacak. Biz diyoruz ki köy şehir ayrımı olmadan vatandaşımız her imkâna kavuşsun onun için gece gündüz çalışıyoruz.

Samsunumuzda şehir hastanemizin yerini tespit ettik. Samsunumuzun hemen dibinde 400 dönümlük bir arazi üzerinde, 1100 yataklı şehir hastanemiz inşallah önümüzde ki günlerde projesi tamamlanıp ihaleye çıkılacak ve temeli atılacak. Bununla yetinilmeyecek ilçelerimizde hastane ihtiyacı olan her yerde hastane ihtiyacı olan her yerde hastane ihtiyacı yerine getirilecek ve karşılanacaktır. Biz Alaçam ve Yakakent ilçelerini kapsayacak yeni hastanenin çalışmaları içindeyiz. Bununda müjdesini buradan sizlere vermek istiyorum. Güzel bir hastaneniz olacak inşallah. Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Konuşmaların ardından Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan ve Vali Osman Kaymak tarafından içme suyu açılışı gerçekleştirildi.

Törene ayrıca, Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Alaçam Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Ünsal Ağaoğlu, SASKİ Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, Büyükşehir Belediye Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, İlçe Belediye Başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2017, 12:30

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER