banner1028

Alaçam Emniyet'ten Kış Lastiği Denetimi

Alaçam İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Büro ekipleri tarafından kış lastiği denetimi yapıldı.

Alaçam Emniyet'ten Kış Lastiği Denetimi

Alaçam İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Büro ekipleri tarafından kış lastiği denetimi yapıldı.

Havaların ani soğuması ve meteorolojiden yapılan kar yağışı uyarısı üzerine Alaçam  Emniyet Müdürlüğü Trafik ekipleri tarafından Aralık ayının ilk mesai gününde okul servis faaliyetleri yapan araçlar ve sürücüleri kış lastiği ve okul servis yönetmenliği kapsamında denetlendi. Kış lastiği uygulaması ile birlikte yapılan denetimlerde öğrenci servislerinin evrakları, kar lastikleri ve emniyet kemerleri kontrol edildi. Kontrole tabi tutulan araçlarda kış lastiğinin takılı olup olmadığı, bulunması gereken malzemelerin kontrolü, araçların ve sürücülerin öğrenci taşımaya uygun olup olmadığı konularında denetimler yapıldı. Servislerle taşınan öğrenciler de emniyet kemeri takmaları konusunda uyarıldı, araca inip binme konularında bilgilendirdi. Kış lastiğinin önemi hakkında sürücüler bilgilendirilirken, kış lastiği kullanmayan sürücülere 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu 65/A maddesi gereği 625 lira idari para cezası uygulanacağı, denetimlerin aralıksız süreceği ve uygulamanın 1 Nisan 2020’ye kadar devam edeceği vurgulandı.

Alaçam İlçe Emniyet Müdür Vekili Erol Can Keskin, konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, “2019-2020 Kış Tedbirleri kapsamında 1 Aralık 2019 ile 1 Nisan 2020 tarihleri arasında Valilik oluru ile ilimiz genelinde kış lastiği uygulamasına başlanılmıştır. Bu kapsamda Kış lastiği zorunlu takması gereken araçların takmaması durumunda 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu 65/A Maddesince 625 lira idari para cezası uygulanmaktadır.”

TAKMAYANLARA CEZZAİ İŞLEM UYGULANACAK

Alaçam İlçe Emniyet Müdür Vekili Erol Can Keskin, araç sürücülerini uyararak kış lastiği konusunda duyarlı olmaları gerektiğini bildirdi. Günlük trafiğe çıkan binek araçlar dahil bütün araç sürücülerine, kış lastiği taktırmalarını tavsiye ettiklerini aktardı. Sürücülere trafik kuralları ve can güvenliği konusunda bilgiler veren Keskin, 1 Nisan 2020'ye kadar sürecek kış lastiği uygulamasında kış lastiği takmayan araç sahiplerine 625 lira cezai işlem uygulanacağını kış Lastiği uygulamasında sürücülere "Doğru Mevsimde Doğru Lastik" takılması hususunda sürücüleri bilgilendirdiler.

Alaçam İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Polisleri İsmail Karakayalı ve Mahmut Kiraz'da yapılan denetimlerde hazır bulundular.

Alaçam'ın Sesi Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2019, 20:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER