banner1028

Hasan Basri Kurt, Dereköy’de Balıkçıların Sorunlarını Dinledi

AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, Samsun’da hemşehrileriyle bir araya gelmeye devam ediyor.

Hasan Basri Kurt, Dereköy’de Balıkçıların Sorunlarını Dinledi

AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, Samsun’da hemşehrileriyle bir araya gelmeye devam ediyor.

T.B.M.M. yeni yasama yılı açılışı öncesinde çalışmalarına ara vermeden devam eden Milletvekili Kurt, Dereköy ve Yörükler Su Ürünleri Kooperatifine bağlı balıkçılarla buluştu. Samimi bir ortamda sohbet havasında geçen ziyarette balıkçılık sektörünün sorunları ve çözüm önerileri konuşuldu.

Balıkçı ve Salyangozcuların sorunlarını dinleyen Milletvekili Kurt daha sonra limanda incelemelerde bulundu. Tespit edilen sorunların tamamını not eden Kurt, ilgili makamlarla bizzat görüşeceğini, milletvekili olduğu günden itibaren yakından ilgilendiği bu meselenin takipçisi olacağını belirtti.

Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt yaptığı açıklamada; “Samsun’da balıkçılık sektörü giderek büyüyor. Biz bu sektörün içinde olan siz değerli hemşehrilerimizin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz. Geçtiğimiz aylarda sizlerden gelen talepler doğrultusunda bakanlık bünyesinde gerekli girişimlerde bulunduk, eğer başka sıkıntılarımız var ise bu sıkıntılarınızı çözmek bizim boynumuzun borcudur, Meclis sizin temsil makamınızdır istediğiniz zaman buyurun gelin hep birlikte Samsun’umuza değer katmaya devam edelim” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Hasan Basri Kurt’a Karadeniz Deniz Salyangozcu Avcıları Derneği Başkanı Serbülent Öksüz de destek çıkarak, “Sayın Milletvekilim Hasan Basri Kurt barınağımız ve sektörümüzün sıkıntılarıyla uzun zamandır ilgileniyor. Bizleri Meclis’te ağırladı bakanlık yetkilileriyle buluşturdu, bugün de yanımızda oldu. Bu güzel sohbet ve istişare ortamını sağladığı için kendisine çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER