banner785
banner807

Türkiye Dağ Koşusu

Atletizm Federasyonu ve Aroma iş birliği ile Antalya’nın Akseki ilçesinde 6.'sı düzenlenen Türkiye Dağ Koşusu’na 144 sporcu katıldı.Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Dağ Koşusu’nda dereceye giren sporcuların 8 Eylül’de...

banner867

Türkiye Dağ Koşusu

Atletizm Federasyonu ve Aroma iş birliği ile Antalya’nın Akseki ilçesinde 6.'sı düzenlenen Türkiye Dağ Koşusu’na 144 sporcu katıldı.Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Dağ Koşusu’nda dereceye giren sporcuların 8 Eylül’de...

17 Ağustos 2013 Cumartesi 14:23
Türkiye Dağ Koşusu
Atletizm Federasyonu ve Aroma iş birliği ile Antalya’nın Akseki ilçesinde 6.'sı düzenlenen Türkiye Dağ Koşusu’na 144 sporcu katıldı.

Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Dağ Koşusu’nda dereceye giren sporcuların 8 Eylül’de Polonya’da yapılacak 29. Dünya Şampiyonası’nda Türkiye'yi temsil etmeye hak kazandıkları belirtilirken, genç bayanlar 4 bin 50 metrede 31 sporcu, genç erkekler 8 bin 100 metrede 50 sporcu, büyük bayanlarda 8 bin 100 metrede 16 sporcu ve büyük erkeklerde 12 bin 150 metrede 47 sporcu birincilik için ter döktü.

Yarışmaya genç bayanlarda 2012 Dünya 1.’si Çeşminaz Yılmaz, 2013 Avrupa 1.’si Burcu Subatan, genç erkeklerde 2012 Dünya 1.’si Adem Karagöz ve 2013 Avrupa 1.’si Ramazan Karagöz, büyük erkeklerde 2011 Avrupa 1.’si Süleyman Büyükbezgin, 2011 Avrupa gençler 1.’si Nuri Kömür ve 2012 Dünya 3.’sü Sönmez Dağ’da katıldı.

Yarışmayı Akseki Kaymakamı Murat Beşikci, Akseki Belediye Başkanı Mehmet Gölcü, Dünya Dağ Koşuları Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Erhan Başoğlu, Avrupa Atletizm Birliği Dağ Koşuları Komisyonu üyesi Hasan Babaç, Atletizm Federasyonu Koordinatörü Bülent Şenkibar, federasyon yönetim kurulu üyeleri ve vatandaşlar ilgiyle izledi.

DERECEYE GİREN SPORCULAR

Büyük bayanlarda;

1.Afyonkarahisar bölgesinden Burcu Büyükbezgin 39.32 dk.

2.İstanbul bölgesinden Lütfiye Kaya 39.54

3.Aksaray bölgesinden Hülya Baştuğ 40.16

4.Van bölgesinden Süheyla Adıyaman 40.50

Genç bayanlarda;

1.Erzurum bölgesinden Tubay Erdal 19.35

2.Gümüşhane bölgesinden Çeşminaz Yılmaz 19.45

3.Kayseri bölgesinden Burcu Subatan 19.58

4.Aksaray bölgesinden Emine Baştuğ 20.53

Genç Erkeklerde;

1.Ağrı bölgesinden Ramazan Karagöz 33.33

2.Ağrı bölgesinden Adem Karagöz 33.40

3.Bitlis Bölgesinden Sadullah Ergün 33.42

4.Bitlis bölgesinden Yunus İnan 33.48

Büyük Erkeklerde;

1.Van bölgesinden Mehmet Akkoyun 51.22

2.Van bölgesinden Deniz Kazan 52.06

3.Muş bölgesinden Emrah Akalın 52.16

4.Mardin bölgesinden Arif Kitir 52.33

TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDECEKLER

Büyük bayanlar, genç erkekler ve büyük erkeklerde ilk dörde, genç bayanlarda ise ilk üçe giren sporcular 8 Eylül’de Polonya’da yapılacak 29.Dünya Şampiyonası’nda Türkiye'yi temsil etmeye hak kazandılar. Yarışmada dereceye giren sporculara Aroma birer Cumhuriyet altını, madalya ve hediye paketleri verildi.

Aroma A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Metin Duruk, gelecek yıl Dağ Koşusu’nu uluslar arası bir yarış haline getirmek için çalışmalara şimdiden başlayacaklarını belirtirken, Akseki Kaymakamı Murat Beşikci ise yarışa 40 ilden 150 sporcunun katıldığını söyledi.

Avrupa Atletizm Birliği Dağ Koşuları Komisyonu Üyesi Hasan Babaç da dereceye giren sporcuların 8 Eylül’de Polonya’da yapılacak şampiyonada Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edeceklerine inandığını belirtti.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner855

banner822