banner695
banner693

TAHTAKÖPRÜ KÖYÜNDE BAŞLIK PARASINA SON

15 Temmuz 2011 Cuma 12:49

Merkezi Ankara'da bulunan Tahtaköprü Sosyal Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği, Samsun'un Vezirköprü ilçesine bağlı Tahtaköprü köyünde başlık parasının kaldırılmasına karar verdi.

TAHTAKÖPRÜ KÖYÜNDE BAŞLIK PARASINA SON

Tahtaköprü Sosyal Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği'nin Vakıflar Genel Müdürlüğü konferans salonunda yaptığı yıllık değerlendirme toplantısına 100'ün üzerinde Tahtaköprülü katıldı. Toplantıda Vezirköprü Tahtaköprü Muhtarlığı, Tahtaköprü Camileri Derneği, Tahtaköprü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ve Tahtaköprü Sosyal Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği'nin çözüm için ortak hareket etmesinin devamına ve başlık parasının oy birliği ile kaldırılmasına karar verildi. Katılımcılar, başlık parasının alınmasının hiçbir gerekçesi olamayacağını belirttiler. Toplantı sonrası Samsun Valiliği ve Vezirköprü Kaymakamlığı başlık parasının kaldırıldığı konusunda bilgilendirildi.


Başlık parasını kaldırmaya yönelik 2 aylık araştırma ve görüş alışverişinin meyvesini verdiğini söyleyen Ankara Tahtaköprü Sosyal Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği Basın Sözcüsü Hüsamettin Kaya, "Maalesef hala Vezirköprü'nün birçok köyünde uygulanmakta olan başlık parası konusuna dikkat çekmek istedik. Tahtaköprü'deki 4 tüzel kişiliğin önerisi ve halkın desteği ile başlık parası kökten kaldırılmıştır. Bu noktada aldığımız kararın meşruiyeti ve uygulanmasını kolaylaştırmak için siz basınımıza çok sorumluluk düşmektedir" dedi.

(İHA)

Anahtar Kelimeler
banner601
banner566
banner643

Yorum Gönder

@name x