banner1028

OMÜ’lü Öğrencilerden Minik Kalplere Destek Projesi

OMÜ Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri, Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk Onkolojisi Servisinde tedavi olan çocuklar yararına sosyal farkındalık çalışması gerçekleştirdiler.

OMÜ’lü Öğrencilerden Minik Kalplere Destek Projesi

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri, Sosyal Sorumluluk Projeleri dersi kapsamında hazırladıkları projeyle Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk Onkolojisi Servisinde tedavi olan çocuklar yararına sosyal farkındalık çalışması gerçekleştirdiler.

“Mucize Senin Ellerinde” sloganıyla yürütülen Minik Kalplere Destek Projesi ile üniversite öğrencilerine farkındalık, sosyal sorumluluk, iletişim ve gönüllülük bilinci aşılarken, kanserli çocuklar yararına yapılan çalışmalara dahil olmaları hedeflendi.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Faruk Tan öncülüğünde ve Öğr. Gör. Nursel Bayrak danışmanlığında hazırlanan etkinlikte öğrencilerin el emeği ürünü gıda kermesi düzenlendi. Kermesten elde edilen gelirle Çocuk Onkolojisi Servisinde tedavi olan çocuklara kişisel bakım ürünleri ve hediyeler alınarak minik kalplere maddi ve manevi destek verildi.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER