banner1028

Gönüllü Başkan Lütfiye Demirtaş Kimse Yoksa Biz Varız

Sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerinden biri olan paylaşımı her alanda sergileyen İlkadım Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi ihtiyaç sahibi insanların yardım başvurularını karşılıksız bırakmıyor.

Gönüllü Başkan Lütfiye Demirtaş Kimse Yoksa Biz Varız

Sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerinden biri olan paylaşımı her alanda sergileyen İlkadım Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi ihtiyaç sahibi insanların yardım başvurularını karşılıksız bırakmıyor. Gönüllü Başkan Lütfiye Demirtaş, sorumluluk alanında olup ihtiyaç sahibi olan her aileye kapılarının açık olduğunu belirterek 'kimse yoksa biz varız' dedi.

 İlçe genelinde yaptığı yardımlarla dikkatleri üzerine çeken Kadın Koordinasyon Merkezi hayırseverlerden aldığı eşyaları, ihtiyaç sahibi ailelere vermeye devam ediyor. “Veren eli Alan elle” buluşturuyoruz sloganıyla yürüttüğü yardımlara bir yenisini daha ekleyen ilkadım ilçesinde yardımlaşma ve dayanışmanın adresi olan Kadın Koordinasyon Merkezi Merkezi Gönüllü Başkanı Lütfiye Demirtaş, Yenidoğan  Mahallesi’nde ikamet eden ihtiyaç sahibinin başvurusunu gün içersinde değerlendirerek soba, oturma grubu, halı, perdeden  oluşan eşyaları vererek ihtiyaç sahibi vatandaşın yüzünü güldürdü.

“Yerinde yapılan yardımlar bizi mutlu ediyor”

İhtiyaç sahibi insanların daha rahat yaşamaları için sarf ettiğimiz çabalar yerine ulaştıkça biz de mutlu oluyoruz diyen Kadın Koordinasyon Merkezi  Başkanı Lütfiye Demirtaş, İhtiyaç sahibi vatandaşların kullanmadığı yada eskimiş eşyaların çöpe atılarak çevre kirliliğine yol açmasının önüne geçerek kendi atölyemizde, tamir ve yenileme aşamalarından geçirilerek kullanımına kazandırılıyor. Çevreye ve doğaya katkı sağlamanın yanı sıra ihtiyaç sahibi ailelere yaşam destek sağlıyoruz “ dedi.

“Sende sorumluluk hareketi çevresinde yardım gönüllüsü ol”

Çok sayıda bilinçli vatandaşın ev eşyalarını çöpe atmak yerine belediye görevlilerine teslim ederek, önemli bir sosyal sorumluluk hareketine öncü olduklarını dile getiren Gönüllü Başkan Lütfiye Demirtaş,” Kullanılır durumda olan eşyalarını bağışlamak isteyen hayırsever vatandaşların 444 55 01 hattından dahili (1055-56) numaralı hattı tuşladıkları takdirde görevliler tarafından tutanak karşılığında eşyaların teslim alınarak ihtiyaç sahiplerine verildiğini söyledi.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2019, 23:25

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER