banner1014

Karaaslan, Erdoğan'ın A Takımı'nda!

AK Parti'nin yeni Merkez Yürütme Kurulu(MYK) belli oldu. Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, yeni MYK'da da 'genel başkan yardımcısı' olarak görev aldı.

Karaaslan, Erdoğan'ın A Takımı'nda!

AK Parti'nin yeni Merkez Yürütme Kurulu(MYK) belli oldu. Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, yeni MYK'da da 'genel başkan yardımcısı' olarak görev aldı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) toplantısı sonrası AK Parti’nin yeni Merkez Yönetim Kurulu (MYK) belli oldu. MKYK toplantısında alınan kararla AK Parti’nin yeni sözcüsü Mahir Ünal oldu. MYK’ya giren isimler Ravza Kavakçı Kan, Hamza Dağ olurken, MYK’dan giden isimler ise Şaban Dişli, Yasin Aktay ve Nükhet Hotar oldu.

1.5 SAAT ÖNCE GELDİ

AK Parti MKYK, Genel Başkan ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AK Parti 3. Olağanüstü Kongresi’nde genel başkan seçilmesinin ardından parti otobüsü yeniden giydirildi. AK Parti Genel Merkez’inde yapılacak MKYK toplantısından 1.5 saat önce partisi genel merkezine gelen Erdoğan, 3. Olağanüstü Büyük Kongre’de genel başkan olduktan sonra ilk kez partili cumhurbaşkanı olarak partisinin MKYK’sına başkanlık yaptı.

YILDIRIM GENEL BAŞKANVEKİLİ

Başbakan Binali Yıldırım ise MKYK’ya ilk kez genel başkanvekili olarak katıldı. Toplantı sonrasında Erdoğan, MKYK üyeleri ile birlikte Genel Merkezde iftarda birlikte oldu. Toplantıda Erdoğan’ın arkasında hem Cumhurbaşkanlığı forsu hem de AK Parti bayrağı yer aldı.

10 İSİM YERİNİ KORUDU

Listede Hayati Yazıcı, Mustafa Ataş, Ahmet Sorgun, Mehdi Eker, Öznur Çalık, Erol Kaya, Fatih Şahin, Vedat Demiröz, Çiğdem Karaaslan ve Abdülhamit Gül yerlerini korurken, Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına kaydırıldı.

MYK’YA 3 YENİ İSİM

Yasin Aktay, Nükhet Hotar ve Şaban Dişli’nin yerine ise 3 isim geldi. Tanıtım ve Medya İşleri Genel Başkan Yardımcılığına ve Parti Sözcülüğüne Mahir Ünal getirildi. AR-GE’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına ise Hamza Dağ getirildi. İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımıcılığına ise Ravza Kavakçı Kan getirildi.

2023 kadrosu hazır

* AK Parti Genel Başkanvekili: Binali Yıldırım

* Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı: Hayati Yazıcı

* Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı: Mustafa Ataş

* Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı: Ahmet Sorgun

* Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı: Mahir Ünal

* Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı: Mehmet Mehdi Eker

* Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı: Öznür Çalık

* Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı: Erol Kaya

* Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı: Cevdet Yılmaz

* Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı: Fatih Şahin

* İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı: Ravza Kavakçı Kan

* Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı: Vedat Demiröz

* Çevre Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı: Çiğdem Karaaslan

* Araştırma ve Geliştirmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı: Hamza Dağ

* Genel Sekreter: Abdülhamit Gül

* Parti Sözcüsü: Mahir Ünal.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2017, 12:20

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER