banner1014

Samsun Şehidini Son Yolculuğuna Uğurladı

Hakkari-Çukurca karayolunda seyir halindeki askeri araca terör örgütü PKK tarafından roketatarlı saldırı sonucunda şehit düşen Sıhhiye Uzman Çavuş Nejat Yaman Tekkeköy ilçesinde toprağa verildi.

Samsun Şehidini Son Yolculuğuna Uğurladı

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay KILIÇ ve Samsun Valisi İbrahim ŞAHİN, Hakkari-Çukurca karayolunda seyir halindeki askeri araca terör örgütü PKK tarafından roketatarlı saldırı sonucunda şehit düşen Sıhhiye Uzman Çavuş Nejat YAMAN’ın, 07.06.2017 Çarşamba günü saat 12.43’de Tekkeköy Merkez Camii’nde kılınan öğle namazına müteakip düzenlenen cenaze törenine katıldı.

Şehidimizin cenaze namazı, Tekkeköy Merkez Camii’nde Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay KILIÇ, Samsun Valisi İbrahim ŞAHİN, Samsun Milletvekilleri Orhan KIRCALI, Ahmet DEMİRCAN, Fuat KÖKTAŞ, Hasan Basri KURT, Çiğdem KARAASLAN, Kemal ZEYBEK, Hayati TEKİN, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hakan SARAÇ, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Vedat YAVUZ, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Ünsal AĞAOĞLU, Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkez Komutanı ve Garnizon Komutanı P. Alb. Sedat BULUT, ilçe belediye başkanları, askeri, adli ve mülki erkan, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, şehidimizin yakınları ve binlerce vatandaşın katılımı ile öğle namazına müteakip kılındı.

İl Müftüsü Veysel ÇAKI tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından dua yapıldı ve helallik alındı. Daha sonra şehidimizin cenazesi askerlerin omuzunda cadde üzerinde bir süre taşındı. Ardından şehidimizin naaşı cenaze aracına konularak defnedilmek üzere Tekeköy mezarlığına götürüldü. Burada şehidimiz Sıhhiye Uzman Çavuş Nejat YAMAN’ın naaşı, okunan Kur'an-ı Kerim  ve dualar eşliğinde Tekkeköy mezarlığında toprağa verildi.

Defin töreninin ardından Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay KILIÇ, şehidimizin fotoğrafını ve naaşına sarılı şanlı bayrağımızı öperek şehidimizin babası Turan YAMAN’a teslim etti.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2017, 01:33

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER