banner1020
banner978

Kayserispor Hazırlık Maçında Çaykur Rizespor İle 1-1 Berabere Kaldı

Avusturya kampı devam eden Kayserispor, ligin yeni takımlarından Çaykur Rizespor ile hazırlık maçı yaptı.1-1 berabere biten maçın ardından konuşan Kayserispor Teknik Direktörü Robert Prosinecki, sert ve zorlu bir mücadeleyi geride bıraktıklarını...

Kayserispor Hazırlık Maçında Çaykur Rizespor İle 1-1 Berabere Kaldı
Avusturya kampı devam eden Kayserispor, ligin yeni takımlarından Çaykur Rizespor ile hazırlık maçı yaptı.

1-1 berabere biten maçın ardından konuşan Kayserispor Teknik Direktörü Robert Prosinecki, sert ve zorlu bir mücadeleyi geride bıraktıklarını belirterek, “Sonuçta Çaykur Rizespor hedefleri olan bir takım ve iyi oynamaya çalıştılar. Genel hatlarında baktığımız zaman bizim içinde prova niteliği taşıyan bir maçtı. Genel olarak üzerine gideceğimiz ve gitmemiz gereken işler var. Bu maçta onları bir kez daha gördük. Yaptığımız hatalarımızı telafi etmeye yönelik çalışmalarımıza devam edeceğiz. Ancak takımın genel olarak gidişatından oldukça memnunum. Oyuncularımızda kendi hatalarını bu maçta da düzeltmeye çalıştılar. Bunu görebilmek benim için önemliydi” dedi.

Takım olarak topa hakim olma sorunlarının olduğuna değinen Prosinecki, “Elbette gördüğümüz bu sorunu düzelteceğiz. Defansta biraz daha dikkatli ve birbirleriyle iletişim halinde olmalıyız. Bugün ki maçta da aynı hataları yaptık. Karşılaşmaya genel olarak baktığımızda Ömer Bayram gibi bir oyuncumuzdan, Salih Dursun gibi bir oyuncumuzdan yoksunduk. Maalesef Sefa Yılmaz’ın sakatlığı mevcut. Bunlar ilk 11’de olan oyuncularımız. Ama diğer tüm oyuncularımızı denedim bu maçta. Genel anlamda tüm oyuncularımdan memnunum" şeklinde konuştu.

Takım kaptanı Eren Güngör ise 3 hazırlık maçını oynadıklarını kaydederek, “Sezona çok iyi hazırlanıyoruz. Tüm takım arkadaşlarımız kendisine verilen şansı en iyi derecede kullanmaya çalışıyor. Tabii bu da takımın içerisindeki kardeşlik duygularını pekiştiriyor. Bugün ki karşılaşmada güzel bir oyun sergiledik. Sezona en iyi şekilde hazırlanmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz" diye konuştu.

banner1005
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER