banner1014

Fıfa U20 Finalinde Akıllı Bilet Uygulaması

Türkiye’nin ev sahipliğinde düzenlenen FIFA U20 Dünya Kupası’nın ulusal sponsoru olan Turkcell, turnuva süresince hayata geçirdiği Akıllı Bilet teknolojisini U-20 Dünya Futbol Şampiyonası Finali’nde de uygulayacak. Futbolseverler 3544’e...

Fıfa U20 Finalinde Akıllı Bilet Uygulaması
Türkiye’nin ev sahipliğinde düzenlenen FIFA U20 Dünya Kupası’nın ulusal sponsoru olan Turkcell, turnuva süresince hayata geçirdiği Akıllı Bilet teknolojisini U-20 Dünya Futbol Şampiyonası Finali’nde de uygulayacak. Futbolseverler 3544’e FINAL yazarak cep telefonlarına gelen SMS ile İstanbul’da oynanacak Fransa-Uruguay finalini izleme fırsatı bulacak.

TEK BİLETLE İKİ MAÇ

Turkcell Akıllı Bilet, 13 Temmuz Cumartesi saat 18:00’deki turnuvanın üçüncülük maçı Irak-Gana ve 21:00’deki final maçı Fransa-Uruguay karşılaşmalarında da olacak. Telefonlarına gelen tek biletle futbolseverler, kuyrukta beklemeden, internette vakit kaybetmeden 3544’e FINAL yazıp SMS göndererek Ali Sami Yen Spor Kompleksi’nde yerini alacak.

KORAY ÖZTÜRKLER: "MAÇLARI İZLEMEK ARTIK ÇOK DAHA KOLAY"

Turkcell Kurumsal İletişim ve İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Turkcell kurulduğu günden bu yana Türkiye’de sporunun gelişmesine katkı sağlıyor. FIFA U20 Dünya Kupası’nda başta millilerimiz olmak üzere verdiğimiz destek bizi gururlandırıyor. Millilerimize desteğimiz yanında Turkcell teknolojisi ile turnuvada da fark yaratmayı amaçladık. FIFA tarihinde ilk kez Turkcell Akıllı Bilet satışı Turkcell’in altyapısı ve teknolojisi ile millilerimizin maçlarında uygulandı. Şimdi de turnuvanın final maçında “Akıllı Bilet”i futbolseverlerle tekrar buluşturuyoruz. Finalde karşılaşacak her iki takıma da Turkcell olarak başarılar diliyoruz"

FIFA TARİHİNDE BİR İLK

FIFA tarihinde ilk defa Turkcell Akıllı Bilet teknolojisi sayesinde taraftarlar, cep telefonuna gelen SMS'i stadyumlardaki özel gişelere okutarak maçlara kolayca girebilecek. Taraftarların tek yapması gereken ‘FINAL’ yazarak 3544’e göndermek olacak ve sporseverler bu SMS ile stada giriş yapabilecek. Daha önce Türkiye A Milli Takımı maçlarında kullanılan teknoloji, U20 Dünya Kupası’nda ülke sınırlarını da aştı.

Final Maçı

13 Temmuz 2013 Cumartesi

21.00 Fransa - Uruguay

Üçüncülük Maçı

13 Temmuz 2013 Cumartesi

18.00 Irak - Gana

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER