Samsun Cumhurbaşkanını Ağırladı!

SBB Başkan Adayı Doğan: “31 Mart Akşamı Zafer Samsun’un, Cumhur İttifakının, Recep Tayyip Erdoğan’ın Olacaktır” dedi.

SİYASET 15.02.2024, 20:08 15.02.2024, 20:12 H. Eren
Samsun Cumhurbaşkanını Ağırladı!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Büyük Samsun Mitingi” yağışlı havaya rağmen vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleşti. 3’üncü seçim mitingini Samsun’da gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, alanı dolduran binlerce vatandaşa hitap etti. Samsun’un Cumhurbaşkanına vefasını bir kez daha gösterdiğini belirten AK Parti SBB Başkan Adayı Halit Doğan, “Samsun’umuz her zaman olduğu gibi yine Cumhurbaşkanımızın yanında” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçimler öncesi 3’üncü seçim mitingini Samsun’da gerçekleştirdi. Gündeme dair önemli mesajlarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Samsun sandıkları patlatacaktır” dedi.

 “Samsun 31 Martta da bir destan yazacaktır”

Samsun'da olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hamd olsun Samsun her gelişimizde bizi samimiyetle kucakladı. Sadece bununla kalmayıp sandıkta da desteğini bizden esirgemedi. Mayıs ayındaki seçimde Samsunlu kardeşlerim yüzde 62'şer oy oyanıyla teveccüh gösterdi. Türkiye Yüzyılı hedefimize verdiğiniz destek için her birinize şükranlarımı sunuyorum. Samsun 31 Martta da Cumhur İttifakı adaylarının yanında yer alarak yeni bir destan yazacaktır. Bu seçimlerde niyetimiz ülkemizin tamamını gerçek belediyecilikle buluşturmaktır. Bizim siyasetimiz eser ve hizmet siyasetidir.”

“Samsun yol açıcı, istikamet gösterici vasfıyla öne çıkmış bir şehirdir”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “31 Mart'ta da şehirlerimizden müjde alacağımıza inanıyorum. Her zaman Samsun yol açıcı, istikamet gösterici vasfıyla öne çıkmış bir şehirdir. Bu seçimde de sizden aynı liderliği bekliyoruz. Sizlerden bir kez daha destek istiyoruz. Sandık başında vuracağınız mühürle sadece kendinizin değil, çocuklarınızın nasıl bir şehirde yaşayacağının kararını da vereceksiniz. Şehirlerimizi alt ve üstyapısıyla geliştirerek evlatlarımıza daha güçlü bir vatan bırakmakla mükellefiz. Bu ülkenin her karış toprağını eserlerimizle donatmak boynumuzun borcudur. Seçime kadar hep beraber çok çalışmalıyız. Kapı kapı dolaşacağız. AK Parti'nin alametifarikası nedir diye sorarsanız, eser ve hizmettir. Bu hakikati herkes de kabul eder. Gerçekleştirdiğimiz demokrasi ve kalkınma adımlarıyla Cumhuriyetimize destek olan bir partidir. Eser ve hizmet konusunda bizimle yarışacak kimse tanımıyoruz. Vizyon, proje ve yatırım konusunda da bizimle yarışacak kimse çıkmadı” dedi.

“Samsun yeni bir döneme girecek”

Sözlerine devam eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Şimdi Samsun yeni bir döneme girecek. Sandıkları patlatacaksınız. Şehirlerimiz de bu patlayışı görecekler. İş yapma ve icraat ortaya koyma hususunda bizim seviyemize çıkamayanlar bizi kendi sefil gündemlerinin içine çekmeye çalışıyorlar. Darbeyle terörle, hak ve özgürlük ihlalleriyle bizim milletimizi mutsuz ettiler. Biz siyasi hayatımızın son 30 yılını ülkemize hizmetle geçirdik. Milletimizin hanesine yazdırdığımız her kazanımı birer şeref gibi göğsümüzde taşıyoruz. Biz size inanıyor, güveniyoruz. 31 Mart akşamı da Samsun'dan bir başka ses çıkacak” diye konuştu.

“Samsun’a hizmet etmek için yola çıktık”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Samsun mitinginde konuşan AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Halit Doğan, “Samsun’umuzun 17 ilçesinden 1251 mahallesinden bugün Cumhurbaşkanımızla, gönlünüzün sevdalısıyla buluşmak üzere Samsun Cumhuriyet Meydanına gelen çok kıymetli hemşehrilerim, hepinizi saygıyla, muhabbetle selamlıyorum. Samsun burada Reis’inin yanında! Çarşamba Belediye Başkanlığı görevini yapmaktayken Samsun’umuza, kıymetli hemşehrilerimize hizmet etmek üzere; Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı görevini şahsıma tevdi eden Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi’ye şükranlarımı arz ediyorum. 2019’dan bugüne, Cumhur İttifakının belediye başkanı olarak tüm kadrolarıyla her zaman yanımızda olan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli Beyefendi’ye ve MHP’nin tüm kadrolarına şükranlarımı arz ediyorum. Cumhur İttifakı ruhuna uygun olarak 2019’dan bu yana Çarşamba’mıza hizmet ettik, şimdi de Samsun’a hizmet etmek; sizlere kardeş olmak, evlat olmak, yoldaş olmak üzere yola çıkıyoruz. Samsun’umuza bugüne kadar hizmet eden şimdi aramızda olmayan, vefat eden çok kıymetli belediye başkanlarımıza, belediye meclis üyelerimize, belediyelerimizde çalışarak hizmet eden vefat etmiş tüm emekçi kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Samsun’umuz müstesna bir şehir. Bizler, geçmişimizden aldığımız o enerji, geçmişimizden aldığımız vefa duygusuyla şimdi hemşehrilerimizle birlikte yeniden yeni bir yola çıkıyoruz. Bugün beraber ıslandık yağan yağmurda diyoruz. İnşallah bu hizmet seferberliğinde yine beraberce, kol kola Samsun’umuzu daha ileriye taşıyacağız.”

“Daha hızlı, daha güçlü, daha ileri Samsun diyoruz”

SBB Başkan Adayı Halit Doğan, “Hep beraber Samsun’umuz için yaşayacağız. Samsun için çalışmaya, mücadeleye, gayrete devam edeceğiz. İnsanı, insanın mutluluğunu merkeze alan yeni hedeflerle yola çıkıyoruz. Daha hızlı, daha güçlü, daha ileri Samsun diyoruz. Daha hızlı Samsun derken ne diyoruz; iletişimde daha hızlı Samsun, karşılıklı diyalogda daha hızlı bir Samsun. Samsunluların sorunlarının tespitinde daha hızlı bir belediyecilik, çözümde daha hızlı bir belediyecilik, trafikte daha hızlı bir belediyecilik için yola çıkıyoruz. Samsun’u gençlerimizin enerjisiyle, kadınlarımızın, hemşehrilerimizin enerjisiyle hızlandırmak için yola çıkıyoruz. Daha güçlü Samsun diyoruz. El ele, kol kola kimseyi ayırt etmeden; tüm hemşehrilerimizin Samsun’umuzun bir parçası olarak görerek yola çıkıyoruz. Samsun’da bugün sanki birileri ayrıştırılıyormuş gibi bir hisle ayrıştırma yapmaya çalışanlara müsaade etmeden, onların bu tezgahlarının ve yalanlarının ne kadar boş olduğunu göstererek; kol kola girerek gücümüzü arttırarak Samsun’u organize sanayisinde, üretiminde, turizminde daha güçlü hale getirmek için yola çıkıyoruz. Samsun’umuzu daha ileriye taşımak için yola çıkıyoruz. Gençlerimizin karnı Samsun’da doysun, gurbete kimse çıkmasın diye yola çıkıyoruz. Samsun’umuzun kırsalında yol sorunu kalmasın, ilçe-büyükşehir ayrımı olmasın diye yola çıkıyoruz. Samsun’umuzda içme suyu sorunu kalmasın, Samsun’umuzda organize sanayisi olmayan ilçe kalmasın, fabrikalarımız, turizmimiz, sanayimiz yükselsin diye yola çıkıyoruz. Kültürümüz, sanatımız, festivallerimiz ile Samsun’umuz daha ileriye giderek Karadeniz’in sanat, kültür, spor şehri olsun diye yola çıkıyoruz. İnşallah bu mücadelemizi, bu azmimizi bu kararlılığımızı kıymetli vatandaşlarımızın enerjisiyle devam ettireceğiz” diye konuştu.

“Samsun, Karadeniz’in Türkiye Yüzyılı’nda parlayan yıldızı olacak”

Samsun’un hep büyük hedeflerin şehri olduğunun altını çizen Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Halit Doğan, “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Anadolu’dan gelerek Kurtuluş Mücadelesi’nin başlangıcını Samsun’dan yaptı. Samsun Kurtuluş’un şehriydi. Samsun, istiklalin ve istikbalin şehriydi. Şimdi de Samsun, Karadeniz’in Türkiye Yüzyılı’nda parlayan yıldızı olsun diye yola çıkıyoruz. Birlikte el ele vererek 17 ilçemizde Cumhur İttifakı’mızın tüm belediyelerini alarak, kol kola 2029’a giden bu süreçte Samsun’umuza hizmet edecek kadroları seçmek için yola çıkıyoruz. Samsun’umuzun 17 ilçesinde birbirinden kıymetli adaylarımız var. Samsun’umuza hizmet edeceğiz, Samsun’umuz AK Parti belediyeciliğinin Cumhurbaşkanımızın açıkladığı “Gerçek Belediyecilik” vizyonuyla taçlandırarak yoluna devam edecek. Ama bunun için hep beraber gayret göstereceğiz. Kol kola girerek, ev ev gezerek, sokak sokak kapı çalarak, insanlarımızın gönlünü alarak, gönül gönüle yolumuza devam edeceğiz. İnşallah 31 Mart akşamı zafer Samsun’un, Cumhur İttifakının, Recep Tayyip Erdoğan’ın olacaktır. Çünkü bizler yolumuza giderken ahde vefayı da biliyoruz, geleceğe nasıl bakacağımızı da biliyoruz. Bizler Samsun’da çok güçlü kadrolarla yolumuza devam ediyoruz. Mehmet Muş Bakanımızla yolumuza devam ediyoruz. İki Genel Başkan Yardımcımız Yusuf Ziya Yılmaz ve Çiğdem Karaaslan ile yolumuza devam ediyoruz. Bizler milletvekillerimizle yola devam ediyoruz. Bizler bu davaya kuruluştan bugüne makam hırsıyla değil, gönül bağıyla bağlı olanlarla yola devam ediyoruz.  İnşallah bu gönül bağımızı daha da kuvvetlendirerek Samsun’umuza hizmet edeceğiz. Buradan kendinizi görmeniz gerekir, bu yağmura rağmen, Cumhuriyet Meydanımızı dolduran, beraber ıslanmak için bu meydana gelen çok kıymetli Samsunlu hemşehrilerimize yürekten teşekkür ediyorum. Ayaklarınıza sağlık. Mahallelerimize bizlerden selam etmenizi istirham ediyorum. Hepinizi saygıyla selamlıyorum. Büyüklerimin ellerinden, küçüklerimin gözlerinden öpüyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

Kaynak: Haber Merkezi
Yorumlar (0)
banner810
17
az bulutlu
Namaz Vakti 20 Nisan 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 32 87
2. Fenerbahçe 32 85
3. Trabzonspor 33 55
4. Beşiktaş 33 51
5. Rizespor 32 48
6. Başakşehir 32 46
7. Kasımpasa 32 46
8. Alanyaspor 33 45
9. Sivasspor 32 44
10. Antalyaspor 32 42
11. A.Demirspor 33 41
12. Samsunspor 33 39
13. Ankaragücü 33 37
14. Kayserispor 33 37
15. Konyaspor 33 36
16. Hatayspor 32 33
17. Karagümrük 33 33
18. Gaziantep FK 32 31
19. Pendikspor 32 30
20. İstanbulspor 33 16
Takımlar O P
1. Eyüpspor 31 69
2. Göztepe 31 63
3. Kocaelispor 30 52
4. Ahlatçı Çorum FK 30 52
5. Sakaryaspor 30 51
6. Bodrumspor 30 49
7. Boluspor 31 47
8. Bandırmaspor 31 47
9. Gençlerbirliği 30 44
10. Erzurumspor 30 41
11. Manisa FK 31 36
12. Keçiörengücü 30 36
13. Şanlıurfaspor 30 34
14. Ümraniye 30 34
15. Tuzlaspor 31 33
16. Adanaspor 30 32
17. Altay 31 15
18. Giresunspor 31 7
Takımlar O P
1. Arsenal 33 74
2. M.City 32 73
3. Liverpool 32 71
4. Aston Villa 33 63
5. Tottenham 32 60
6. Newcastle 32 50
7. M. United 32 50
8. West Ham United 33 48
9. Chelsea 31 47
10. Brighton 32 44
11. Wolves 33 43
12. Fulham 33 42
13. Bournemouth 32 42
14. Brentford 34 35
15. Crystal Palace 32 33
16. Everton 32 27
17. Nottingham Forest 33 26
18. Luton Town 34 25
19. Burnley 34 23
20. Sheffield United 33 16
Takımlar O P
1. Real Madrid 31 78
2. Barcelona 31 70
3. Girona 31 65
4. Atletico Madrid 31 61
5. Athletic Bilbao 32 58
6. Real Sociedad 31 50
7. Real Betis 32 48
8. Valencia 32 47
9. Villarreal 31 39
10. Getafe 31 39
11. Osasuna 32 39
12. Las Palmas 32 38
13. Sevilla 31 34
14. Rayo Vallecano 32 34
15. Deportivo Alaves 31 32
16. Mallorca 31 31
17. Celta Vigo 32 31
18. Cadiz 31 25
19. Granada 32 18
20. Almeria 31 14