Özlem Maraş Projelerini Tanıttı; Atakum’da Doping Olacak

Cumhur İttifakı AK Parti Atakum Belediye Başkan Adayı Mimar Özlem Maraş, projelerini tanıttı.

SİYASET 10.03.2024, 22:58 10.03.2024, 23:01 H. Eren
Özlem Maraş Projelerini Tanıttı; Atakum’da Doping Olacak

Cumhur İttifakı AK Parti Atakum Belediye Başkan Adayı Mimar Özlem Maraş, projelerini tanıttı. Maraş, göreve geldiklerinde hayata geçirecekleri projelerin ilçeye doping olacağını ve geleceğe yön vereceğini söyledi.

Cumhur İttifakı AK Parti Atakum Belediye Başkan Adayı Mimar Özlem Maraş, ulaşımdan, güvenliğe, eğitimden, tasarrufa, ekonomik gelişimden, spora tüm kesimlere dokunacak projelerin titizlikle hazırladığını belirterek, "Bu projeler inşallah Atakum'u birçok alanda uçuşa geçirecektir" dedi.

Maraş, projelerini Ömer Halidemir Çok Amaçlı Salon'da kamuoyuna duyurdu. Projelerini vatandaşları dinleyerek geliştirdiklerini kaydeden Maraş, "Aylardır sahalardayız. Hemşehrimizle çok güzel bir gönül bağı kurduk. Milletimize hizmet etme aşkı bize güç veriyor. İnşallah 1 Nisan'dan itibaren de aynı tempoyu yılmadan yorulmadan belediye başkanı olarak sergileyeceğiz. Çokça proje hazırladık. Bu projeler Atakum'a doping olacak. İlçemizin geleceğine yön verecek. Bu projeler inşallah Atakum'u turizm, sosyal refah, ulaşım, eğitim, sanat, spor gibi birçok alanda uçuşa geçirecektir" diye konuştu.

Projelerin profesyonel bir ekiple hazırlandığına dikkat çeken Maraş, "Akademisyenler, gençler, vatandaşlarımız bu  projelerimizi sokağı dinleyerek geliştirdik. Kısa, orta ve kısa vadeli olmak üzere 3'e ayırdık. Kısa vadeli projelerimizi belediyenin kapısından girdiğimiz anda hayata geçirmeye başlayacağız. Bu projeleri çok kısa sürede hayata geçireceğimizin sözünü veriyorum. Ulaşımdan, güvenliğe, eğitimden, tasarrufa, ekonomik gelişimden, spora, çocuklarımızdan kadınlarımıza, gençlerimize yaşlılarımıza engellilerimize sokaktaki küçük dostlarımıza kadar herkes için projeler var" ifadelerine yer verdi.

Projelerinden bahseden Maraş, göreve geldiklerinde yapacaklarını şu sözlerle anlattı:

ULAŞIM PROJELERİ

"Ulaşım projemizde Samsun'un trafik yönetimine katkıda bulunabilmesi için yenilikçi bir ulaşım ağı oluşturmayı planlıyoruz. Trafik projemiz ile açık ve kapalı otoparklar yapacak, olası acil durumlarda toplanma alanları, semt pazarları ve benzeri organizasyonların düzenlenmesine hizmet edecek alanlar oluşturacağız. Kavşak ve sinyalizasyon düzenlemeleri ile trafik düzenlemeleri ile trafik akış ve hızını kolaylaştıracağız. Şehir içi sokak yolları ve trafik düzenlenmeleri ile Atakum'un huzuru yaşayabileceği bir şehir oluşturacağız."

KADINLAR SÖZ SAHİBİ OLACAK

"Atakum'da kadınlarımız önceliklerimiz arasında olacaktır. Güneş Kadınları projemiz ile kadınlarımızın kişisel gelişimini, istihdamını destekleyeceğiz. Kadınlarımızı güneş enerjisi kullanım konusunda eğiterek kalifiye bireyler olmasını sağlayacağız. Girişimci kadınlarımızı destekleyeceğiz. Kadınlarımızın ekonomilerine pozitif katkı sağlayacak, eğitimler, destekler vereceğiz. Kadınlarımızın istihdamını artırabilmek, iş dünyasındaki yerlerini büyütmek için daha çok çabalayacağız. Üreten kadınlarımıza destek olacağız. Kırsalda yaşayan kadınlarımızı her alanda daha ileri seviyeye getirmek için eğitimler, konferanslar düzenleyeceğiz. Kadınları hem ekonomik hem sosyal hem de kültürel alanlarla geliştirecek, Atakum'un geleceğinde daha çok söz sahibi olmalarını sağlayacağız. Kadın Meclisi kurarak kadınlarımızın kent yönetiminde daha etkin olmalarını sağlayacağız."

GENÇLER VE ÇOCUKLAR

"Gençlerimize müjdelerimizin başında Atakum Kart projemiz geliyor. Bu karta sahip olan öğrencilerimize her ay 5 gb internet hediye edeceğiz. Öğrencilerimizin toplu taşıma araçlarını daha ucuz kullanabilmesi için her ay 30 ücretsiz biniş hakkı sağlayacağız. Öğrencilerimiz tüm toplu taşıma araçlarından yüzde 30 indirimli yaralanabilecekler. Memleketlerine giderken yaptıkları ulaşım masraflarına yılda 2 defa katkı sağlayacağız. Üniversiteden mezun olmuş, iş bulmakta zorlanan gençlerimiz için uzmanlaşma birimi kuracağız. Kampüste ücretsiz çorba sevisi yapacağız. Akşamları düşük maliyetli kahve ve çay saatleri sağlayacak, uygun çalışma ortamları oluşturacağız. Gençlik merkezleri kuracak, kendilerini daha gür bir sesle ifade etmelerini sağlayacağız. İlkokul çağındaki çocuklarımız için eğitim kurumları ve Büyükşehir Belediyemiz ile koordineli bir şekilde hareket edecek beslenme, ulaşım gibi destekler vereceğiz. 'Sokakta Çocuk Var' projemizi hayata geçirerek çocuk dostu mekanlar oluşturacağız. Çocuklarımız için kütüphane ve okuma etkinlikleri, .çocuk kulüpleri, sağlıklı beslenme eğitimleri, fiziksel aktivitelerini artırmak için spor etkinlikleri düzenleyeceğiz. Çocuk şehri ile demokratik ve sosyal hayatın işleyişini öğreten bir eğitim ve oyun alanı oluşturacağız. Çocuk meclisi kurarak toplum bilincini geliştireceğiz.

YAŞLILAR, EMEKLİLER VE ENGELLİLER

"Yaşlılarımız ve emeklilerimiz için hoş vakit geçirebilecekleri hobi bahçelerini uygun fiyatlarla tahsisini gerçekleştireceğiz. Sosyalleşmelerini sağlayacak merkezler açarak yeni olanaklar sağlayacağız. Online takip sistemi ve yaşlı güvenliği projeleriyle sağlık ve acil durum gibi konularda takiplerini yapacağız. emeklilerimize sıcak yemek, temizlik, evde bakım gibi bir çok destek sağlayacağız. Yaşam kalitelerini artıracağız. Engellilerin toplumsal yaşama doğrudan katılımını, eğitim ve yeteneklerini geliştirerek bireysel becerilerini artıracağız. Aynı zamanda engelli yaşamını kolaylaştırarak, sosyal hayata uyumunu sağlayacağız. Birçok alanda kurslar düzenleyerek sosyal ve kültürel gelişimlerine destek olacağız. Engelsiz yaşam merkezleri kurarak spor yapma imkanlarını artıracak, sosyal etkileşimlerini güçlendireceğiz. Engelli istihdamını teşvik ederek, iş dünyasına daha aktif katılımını sağlayacağız."

İKLİM DOSTU KENT

"Tüm vatandaşların kendini daha güvende hissetmesi için Mahallem Güvende Projesi'ni hayata geçirecek, Yeşil Atakum projesi kapsamında Atakum'un güzellikleriyle iç içe iklim dostu bir kent olacağız. Mahalle bahçeleri, kadın ve erkeklere özel kıraathaneler yapacağız. Samsunumuzun hedefiyle paralel olarak 2040 yılında net sıfır emisyon hedefine ulaşmaktır. İlçemizin ekosistemini korumak amacıyla orman alanlarını artıracağız. Sel ve taşkın önleme projesiyle hem altyapıyı güçlendirecek hem de toplumun bilinç düzeyini artırarak bölgedeki olası felaketleri minimize edeceğiz. Acil durum planları hazırlayacağız. Atakum'un deprem risk analizini yapacağız. İlçemizde hizmet verecek yeni tesislerimizi kurarak sokak hayvanlarımızı koruma altına alarak en uygun koşullarda yaşamalarını sağlayacağız. Evlerdeki ve restoranlardaki atıklarla hayvan besleme projesini hayata geçireceğiz. Yağmur suyu hasadı projemizle sürdürebilir su kullanımı için etkili bir çözüm üreteceğiz. Lozan Caddesi'ni vatandaşlarımızla işbirliği ile yeniden düzenleyeceğiz. Gastronomi, sağlık, kongre turizmi için girişimci ve yatırımcılara destek vereceğiz. Tarımsal kalkınmayı desteklemek için çiftçi dostu projemizi hayata geçireğiz. Enerji ödemesi, tohum, fide, gübre, yakıt, tesisat gibi pek çok alanda doğrudan destek sunacağız. Atakum'un batısında büyükbaş ve küçükbaş kesimlerinin yapıldığı hijyenik ve modern bir tesis kuracağız."

UZUN VADELİ PROJELER

“Atakum Kültür ve Teknoloji Parkı Projesi ilçemizde teknoloji ve kültürün bir arada buluştuğu, yenilikçi ve eğitici bir alan oluşturmayı amaçlıyoruz. Marka Şehir Atakum Kule Projesi, ilçemizin siluetine modern ve yenilikçi bir katkı sağlamayı hedefliyoruz. Projenin amacı, Atakum’u ulusal ve uluslararası alanda tanıtacak bir simge yapı oluşturarak turizmi teşvik etmek, yerel ekonomiyi canlandırmak ve  şehrin kültürel ve sosyal yaşamına değer katmaktır. Marka Şehir Atakum Ada ve Deniz Oteli Projesi ile turizm  potansiyelini maksimize ederek şehrin marka değerini artırmayı hedefliyoruz. Bu proje, Atakum sahil şeridinde benzersiz bir konumda,  ada üzerinde ve suyun üzerinde yüzen otel konseptleri geliştirerek, yerli ve yabancı turistlere unutulmaz bir konaklama deneyimi sunmayı amaçlıyoruz. Atakum Sosyal Yaşam Merkezi Projesi'yle Atakum ilçesinin sosyal, kültürel ve eğitim faaliyetlerinin merkez üssü olacak bir kompleksin kurulmasını hedeflenmektedir. Atakum Kent Meydanı Projesi ile Atakum ilçesinin sosyal ve kültürel hayatına merkezi bir katkı sağlamayı hedefliyoruz. Atakum Kültür ve Teknoloji Parkı'yla teknoloji ve kültürün bir arada buluştuğu, yenilikçi ve eğitici bir alan oluşturacağız. Atakum Turizm Eğitim Merkezi'yle turizm sektöründe kalifiye eleman ihtiyacını karşılamayı hedefliyoruz. Atakum Yeşil Bahçe ve Yaşam Alanları Projesi, Kurupelit Vadi Projesi, Kocadağ Teleferik ve Dağ Sporları Projesi, Su Sporları ve Alternatif Sporlar projesiyle hem turizm canlandırılacak hem de ilçe cazibe merkezi haline gelecek. Atakum Çevre Yolları Projesi ile de trafik yoğunluğunu azaltmayı ve ulaşım verimliliğini artırmayı hedefliyoruz."

Kaynak: Haber Merkezi
Yorumlar (0)
banner810
17
az bulutlu
Namaz Vakti 20 Nisan 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 32 87
2. Fenerbahçe 32 85
3. Trabzonspor 33 55
4. Beşiktaş 33 51
5. Rizespor 32 48
6. Başakşehir 32 46
7. Kasımpasa 32 46
8. Alanyaspor 33 45
9. Sivasspor 32 44
10. Antalyaspor 32 42
11. A.Demirspor 33 41
12. Samsunspor 33 39
13. Ankaragücü 33 37
14. Kayserispor 33 37
15. Konyaspor 33 36
16. Hatayspor 32 33
17. Karagümrük 33 33
18. Gaziantep FK 32 31
19. Pendikspor 32 30
20. İstanbulspor 33 16
Takımlar O P
1. Eyüpspor 31 69
2. Göztepe 31 63
3. Kocaelispor 30 52
4. Ahlatçı Çorum FK 30 52
5. Sakaryaspor 30 51
6. Bodrumspor 30 49
7. Boluspor 31 47
8. Bandırmaspor 31 47
9. Gençlerbirliği 30 44
10. Erzurumspor 30 41
11. Manisa FK 31 36
12. Keçiörengücü 30 36
13. Şanlıurfaspor 30 34
14. Ümraniye 30 34
15. Tuzlaspor 31 33
16. Adanaspor 30 32
17. Altay 31 15
18. Giresunspor 31 7
Takımlar O P
1. Arsenal 33 74
2. M.City 32 73
3. Liverpool 32 71
4. Aston Villa 33 63
5. Tottenham 32 60
6. Newcastle 32 50
7. M. United 32 50
8. West Ham United 33 48
9. Chelsea 31 47
10. Brighton 32 44
11. Wolves 33 43
12. Fulham 33 42
13. Bournemouth 32 42
14. Brentford 34 35
15. Crystal Palace 32 33
16. Everton 32 27
17. Nottingham Forest 33 26
18. Luton Town 34 25
19. Burnley 34 23
20. Sheffield United 33 16
Takımlar O P
1. Real Madrid 31 78
2. Barcelona 31 70
3. Girona 32 68
4. Atletico Madrid 31 61
5. Athletic Bilbao 32 58
6. Real Sociedad 31 50
7. Real Betis 32 48
8. Valencia 32 47
9. Villarreal 31 39
10. Getafe 31 39
11. Osasuna 32 39
12. Las Palmas 32 38
13. Sevilla 31 34
14. Rayo Vallecano 32 34
15. Deportivo Alaves 31 32
16. Celta Vigo 32 31
17. Mallorca 31 31
18. Cadiz 32 25
19. Granada 32 18
20. Almeria 31 14