banner1014

MHP’den KADEF’e Kırmızı Kart

MHP Kavak İlçe Başkanı Cahit Kamber, “İP Milletvekili Erhan Usta konuşmasıyla kardeşlik gecesine gölge düşürdü. KADEF yönetimi de buna seyirci kaldı ” dedi.

MHP’den KADEF’e Kırmızı Kart

MHP Kavak İlçe Başkanı Cahit Kamber, “İP Milletvekili Erhan Usta konuşmasıyla kardeşlik gecesine gölge düşürdü. KADEF yönetimi de buna seyirci kaldı ” dedi.

Kavak Dernekler Federasyonu “KADEF” in önceki gece Samsun’da düzenlediği Geleneksel Tirit Gecesinde yaşananlara yönelik tepkiler dinmiyor. İYİ Parti Grup Başkan Vekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta’nın yaptığı siyasi konuşmasına bir tepki de MHP Kavak ilçe Başkanı Cahit Kamber’den geldi. Kamber, “ Ne yazık ki kardeşlik gecemizde gecenin havasına uygun olmayan konuşma iye büyük bir hayal kırıklığı yaşadık. Çok üzgünüz” diye konuştu.

KADEF tarafından düzenlenen geceye Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, AK Parti Kavak İlçe Başkanı ve Belediye Meclis Üyeleri ile katıldıklarını ifade eden Kamber, “ Tüm konuşmacıların birlik ve beraberlik üzerine yaptıkları konuşmaları ardından kürsüye gelen İP Milletvekili gecenin ruhuna aykırı ortamı geren siyasi konuşmasıyla ortama gölge düşürdü. KADEF yönetimi de buna seyirci kaldı. Yazıklar olsun” diye konuştu.

Milletvekili Erhan Usta’nın vekil olduğu şehrin ilçesi Kavak’ta yapılan yatırımlardan da bihaber olduğunun konuşmasında ortaya çıktığını ancak buna şaşırmadıklarını öne süren Kamber, “ Şaşırmadık çünkü ilçemizden transit veya hava yoluyla geçenlerin Kavak’ta yapılanları görmesine zaten imkan yok. Sadece oy ve seçim zamanlarında ortaya çıkanlar da ancak böyle konuşur “ dedi.

KADEF’in gecesinde yaşananlar ile büyük bir hayal kırıklığı yaşadıklarını söyleyen Kamber, yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Her görüşten Kavaklı hemşerilerimizin bir araya geldiği, kaynaştığı, hasret giderdiği kucaklaştığı bir ortam olmasını hayal ederek geldiğimiz programda hayal kırıklığına uğradığımızı ifade etmek istiyorum. Her görüşten yüzlerce hemşerilerimizin buluştuğu böyle anlamlı gecenin amacından çıkıp, planlanmış siyasi bir Show ortamına dönüştüğünü üzülerek müşahede ettik. Kürsü hâkimiyeti kontrolden çıkmış ve en son konuşmacı olarak mikrofon verilen İP Milletvekili Sn. Erhan Usta, kişisel hırslarına yenik düşüp mesnetsiz ve talihsiz konuşmalarıyla oradaki manevi atmosfere gölge düşürmüştür. Hemşeri Derneklerinin amacı bellidir. Siyaset üstü sosyal ve kültürel dayanışma olmalıdır. Hemşeri Federasyonları, dayandıkları hemşeri gruplarını temsil ettikleri ölçüde itibar kazanırlar. Birilerinin siyasi emelleri ve hırsları uğruna böylesi coşkulu bir kalabalığın olduğu ortama siyasi gölge düşürüp kullanılmasına müsaade eden KADEF Başkan ve yönetimini Kavaklı hemşerilerimizin takdirlerine havale ediyoruz.”

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER