banner1014

MHP İlçe Başkanı Barbaros Turna Güven Tazeledi

Samsun`un Bafra İlçesi`nde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 13'üncü. Olağan Kongresi Bafra Kültür Merkezi Konferans Salonunda bugün gerçekleştirildi.

MHP İlçe Başkanı Barbaros Turna Güven Tazeledi

Samsun`un Bafra İlçesi`nde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 13'üncü. Olağan Kongresi Bafra Kültür Merkezi Konferans Salonunda bugün gerçekleştirildi.

Seçime tek aday olarak giren Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ilçe başkanı Barbaros Turna yeniden başkan seçildi.

Kongre saygı duruşu ve istiklal Marşının okunması ile başladı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından Divan Kurulu seçildi.  Divan Kurulunun seçilmesinden sonra Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin gönderdiği konuşma metni okundu.

Metni Divan Kurulu Başkanı ve Ankara MHP Milletvekili Nevin Taşlıçay okudu. Bahçeli konuşmasında, " Milliyetçi Hareket Partisi’nin gür sesi, güçlü nefesi ve yörenizdeki güven veren mesajı olmak için bir araya geldiniz. Türkiye’mizin hassasiyet yüklü bir döneminde sorumlu, şuurlu ve şahsiyetli mücadelenize yeni bir halka ekliyorsunuz.

Biliniz ki, bütün gözler üzerinizdedir. Bütün dikkatler size çevrilmiştir. Tuzaklara karşı uyanık olunuz. Provokasyonlara karşı tetikte durunuz. Tezvirata, tefrikaya, akıl çelici karanlık tekliflere her zaman mesafe koyunuz.

Üzerimizde oynanan kirli oyunlar bitmedi, eksilmedi. Zaaf anımızı, yumuşak karnımızı kollayan habis saldırılar kesilmedi, dinmedi. Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in varlığından rahatsızlık duyan iç ve dış mihrakların nifak seferberliği hiç bitmedi, hiç de eskimedi. Yarım asrı geçen şerefli mazimizin tecrübe ve temkiniyle, fikriyatımızın birikim ve enginliğiyle geçmişi kavrıyor, geleceği kucaklıyoruz. Bizim nihai hedefimiz bellidir, o da; İlay-ı Kelimetullah’ı cihana hakim kılmaktır.

Kızılelma yeminimiz, Turan ülkümüzdür. Ulaşılacak hedefimiz Türkiye’yi süper güç mertebesine çıkarmaktır. Sahip olduğumuz vizyon, taşıdığımız misyon istikbalin ufkuna huzur, güvenlik, istikrar ve istiklal içinde vasıl olabilmektir. Milliyetçi Hareket Partisi “Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben” diyen cömert, cesur, duyarlı, ahlaklı, milli ve ilkeli bir iradenin marka değeri çok yüksek bir millet eseridir" dedi.

Konuşmaların ardından gelir gider tablosunun okunması ve yönetimin ibrazından sonra seçime geçildi. Barbaros Turna tek aday olarak girdiği 13'üncü Milliyetçi Hareket Partisi kongresinde başkan seçildi.

Kongreye, Ankara Milletvekili Nevin Taşlıçay, AK Parti Samsun Milletvekili Av.Orhan Kırcalı, 25. Dönem Samsun Milletvekili Hüseyin Edis,  Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Samsun MHP İl Başkanı Abdullah Karapıçak, Bafra Ülkü Ocakları Başkanı Kemal Şahin, AK Parti Bafra İlçe Başkanı Av. İbrahim Semiz, Alaçam Belediye Başkanı İlyas Acar, Samsun Ülkü Ocakları Başkanı İbrahim Mert Bahar, delege ve çok sayıda parti üyesi katıldı.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2020, 14:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
MEHMET KARA
MEHMET KARA - 3 yıl Önce

Yeni seçilen başkanlarımıza muvaffakiyetler diliyorum yâr ve yardımcınız olsun rabbim korusun hayırlı görevler yapmayı nasıp etsin inşAllah rabbim .

SIRADAKİ HABER