banner1028

MHP İl Başkanı Karapıçak’tan, Bölge İstişare Toplantısı Değerlendirmesi

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, Amasya’da düzenlenen Bölge İstişare Toplantısı sonrası değerlendirmelerde bulundu.

MHP İl Başkanı Karapıçak’tan, Bölge İstişare Toplantısı Değerlendirmesi

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, Amasya’da düzenlenen Bölge İstişare Toplantısı sonrası değerlendirmelerde bulundu.

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak konuşmasında, ”Liderimiz, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin talimatı olan 9 ili kapsayan bölge istişare toplantılarının 6’ıncısını Amasya’da “GÜÇLÜ SİYASET, LİDER TÜRKİYE, HEDEF 2023 Siyasette Yeni Dönem: Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Stratejik Hedefler” teması ile gerçekleştirmek için Amasya ilimize geldik.  Samsun’da toplantı programımızı Genel Merkezimizin emir ve talimatları gereğince bir düzen ve disiplin halinde organize olup teşkilat içerisindeki uyum içinde gerçekleştirdik. Şuan Amasya’ya Asarcık Belediye Başkanı Şerif Kılağuz, Alaçam Belediye Başkanı İlyas Acar, Belediye Meclis Üyelerimiz, İl Yöneticilerimiz, ve İlçe Başkanlarımız ve teşkilatımızın tüm yöneticileri ile 155 araç ve 630 mevcudumuz ile geldik.

Amasya Bölge İstişare toplantısının divan başkanı Genel Başkan Yardımcısı İsmail Faruk Aksu, Toplantı başkanlık divanı üyeleri Milletvekili Ahmet Özyürek, Milletvekili Yücel Bulut, MYK üyesi Davut Haskırış, MYK üyesi Hüseyin Edis, MYK üyesi Mertcan Ağaç, MYK üyesi Musa Küçük, MYK üyesi Volkan Dudu, Amasya İl Başkanı Şuayip Ak, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’ nın konuşmalarını Giresun İl Başkanı Ertuğrul Gazi Konal, Gümüşhane İl Başkanı Nadim Aydın, Ordu İl Başkanı Naci Şanlıtürk, Rize İl Başkanı İhsan Alkan, Sinop İl Başkanı Ali Çakır, Sivas İl Başkanı Özkan Turan Navruz, Tokat İl Başkanı Mustafa İpek, Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım başkanlarımız ile dinledik ve gerçekten çok verimli bir istişare toplantısı oldu.

Toplantı’da Genel Başkan Yardımcımız İsmail Faruk Aksu “Geldiğimiz noktada salgına bağlı bazı sorunlarımız devam etse de üretim çarkları tüm hızıyla dönmeye başlamış, ekonomi büyümüş, ihracatta rekorlar kırılmış, ticari hayat hareketlenmiş,  dış ticaret açığımız azalmış, tüm bu gelişmeler istihdama da yansımış, ekonomiye olan güven artmıştır.

Önümüzdeki süreçte alınan tedbirler sayesinde enflasyon da düşecek, vatandaşımızı rahatsız eden hayat pahalılığı sorun olmaktan inşallah çıkacaktır.

Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli, 18 Mart 2021 tarihinde yapılan Partimizin 13. Büyük Kurultayında, 2023 yılına ve sonraki sürece ilişkin yol haritamızı, geleceğe dönük 5 aşamalı stratejik hedefimizi kamuoyuna açıklamıştır.

Bu stratejik hedeflerin ilki; Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne, daha yerinde bir ifadeyle Türk Tipi Başkanlık Modeline sahip çıkmak, ilke, kural ve kurumlarıyla yaşamasına ve kökleşmesine hizmet etmektir.

Sivil, geniş katılımlı, herkesi kapsayan, yeni yönetim sisteminin ruhuna ve dokusuna müzahir bir Anayasa ikinci stratejik hedefimizdir. Önümüzdeki dönemde Türkiye’nin ihtiyacı yeni bir Anayasa’dır.

Türkiye’nin yakaladığı siyasi istikrar ve demokratik olgunluk “yeni bir Anayasa” için uygun iklimi oluşturmuştur.

Hatırlatmak isterim ki Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Partimizin hazırladığı “Cumhuriyetimizin 100. Yılında 100 maddelik Yeni Anayasa” çalışmasını 4 Mayıs 2021 tarihinde kamuoyuna açıklamış, önerilen Anayasa’ya ilişkin temel unsurları aziz milletimizle paylaşmıştır.

Yeni Anayasanın özünü oluşturan demokratik “Türk Tipi Başkanlık” sistemi, Türkiye’nin yarınlarının güvencesi olacaktır. Çalışan, üreten, ruh kökümüzden beslenen yeni, yerli ve milli bir ekonomik sistemin ihyası ve inşası 3. stratejik hedefimizdir.

Cumhur İttifakı'nın varlığı içinde, son terörist son kanlı silahıyla ele geçirilinceye kadar terörle mücadeleye destek vermek, Türk milletini bu şiddet ve destek sarmalından çekip çıkarmak 4. stratejik hedefimizdir.

Hem ülkemizde hem de küresel ve bölgesel zeminde, diyalog, barış, huzur, sükunet ve istikrar 5. stratejik hedefimizdir. Kadrolarımızla, ilkeli ve milliyetçi siyaset yapımızla, parlak bir istikbale varız, hazırız, ne gerekiyorsa da yapmaya kararlıyız.” diye ifade etmiştir.

RAPORUMUZU TESLİM ETTİK.

Son 1 yıl içerisinde MHP Samsun İl Başkanlığı olarak yaptığımız faaliyetleri, ar-ge çalışmalarını ve ziyaretlerimiz ile birlikte gelecekteki hedeflerimizi içeren rapor dosyamızı Genel Başkan Yardımcısı Sayın İsmail Faruk Aksu’ya teslim ettik.

DAVA ARKADAŞLARIMA ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM.

Bu vesile ile bizleri Amasya’da ağırlayan Amasya İl Başkanı Şuayip Ak ve Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’ya teşekkür ediyorum. Gerçekleştirilen toplantı organizasyona destek ve emek veren tüm dava arkadaşlarıma da şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER