banner1014

Karaaslan: Hem Sahada Hem Masada Samsun İçin Çalışmaya Devam

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Samsun’da AK Parti Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli’nin de katılımıyla Medikal Sanayi Kümelenme Derneği (MEDİKÜM) işbirliğinde OKA Toplantı Salonu'nda düzenlenen toplantıya katıldı.

Karaaslan: Hem Sahada Hem Masada Samsun İçin Çalışmaya Devam

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Samsun’da AK Parti Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli’nin de katılımıyla Medikal Sanayi Kümelenme Derneği (MEDİKÜM) işbirliğinde OKA Toplantı Salonu'nda düzenlenen toplantıya katıldı.

“Hem Sahada Hem Masada Samsun İçin Çalışmaya Devam Ediyoruz”

Sektörün sorunları ve gelişme dinamiklerinin ele alındığı toplantıya ilişkin görüşlerini paylaşan Karaaslan, “Genel Başkan Yardımcımız Sn. Nurettin Canikli, Samsun Valimiz, Milletvekillerimiz, üniversitelerimiz, Sanayi ve Ticaret Odası ile ilgili kurum temsilcilerinin katılımıyla ortak akılla konuyu tüm yönleriyle masaya yatırdığımız toplantı, şehrimizin tıbbi ve cerrahi el aletleri ve tıbbi cihaz alanında sahip olduğu bilgi birikiminin daha fazla değere dönüştürülmesi açısından büyük önem taşımaktadır. Sektörde Samsun’umuz güçlü bir altyapı ve potansiyele sahip, bunu da en verimli şekilde değerlendirerek ülkemizde sektörün gelişimine öncülük ediyoruz. Şehirlerimizin geleceğini her yönüyle belirleyecek 31 Mart yerel seçimlerine giderken Samsun’un potansiyellerini somut projelere dönüştürecek, yeni yatırımları planlayacak adımlar atıyor, hem sahada hem masada Samsun için çalışmaya devam ediyoruz.” dedi.

Seçimlere yönelik saha çalışmalarını hız kesmeden sürdürdüklerini belirten Karaaslan, “31 Mart seçimlerine 27 gün gibi kısa bir süre kala 17 ilçemizin tamamında teşkilatlarımızla ve milletimizle birlikte çalışırken bir yandan da Samsun’umuzun geleceği için büyük önem taşıyan yeni projelere imza atıyoruz.” açıklamasını yaptı.

“Samsun’da Medikal Sanayi Daha Fazla Katma Değer Üretecek”

Sağlık sektörünün Dünya’da hızla gelişen bir alan olduğunu ifade eden Karaaslan, “Tıbbi ve cerrahi el aletleri ve tıbbi cihaz sektörü; gelişmeye ve yeniliğe açık, yüksek potansiyel taşıyan, teknolojiye dayalı, aynı zamanda emek yoğun ve yüksek katma değer üreten bir sektör özelliği taşıyor. Tüm bu özelliklerine uygun altyapıyı Samsun olarak sağlıyoruz. Hâlihazırda devam eden çalışmalarımız ve yeni yol haritalarımızı hayata geçirmemizle birlikte inşallah sektör şehrimize hem daha fazla katma değer sağlayacak hem de iç piyasanın ihtiyacını karşılamasıyla birlikte ihracatta da önemli bir yer edinecek.” açıklamasında bulundu.

MEDİKÜM işbirliğinde gerçekleştirilen toplantıya katılımı ve yeni yol haritalarının oluşturulmasına katkıları nedeniyle AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli’ye teşekkür eden Karaaslan, “Samsun’umuzda üretici firmalarımızın başarılı bir kümelenme örneği göstererek MEDİKÜM Derneği çatısı altında birleşerek yıllardır ortaya koydukları çalışmalar ile sektörü belli bir noktaya getirmeleri şehrimiz için büyük avantajdır. Önümüzdeki süreci planlamak için bugün şehrimize gelerek toplantımıza katılan ve yeni yol haritalarımızın belirlenmesine katkı sunan Genel Başkan Yardımcımız Sn. Nurettin Canikli’ye de şehrimiz ve Samsun’lu hemşehrilerim adına gönülden teşekkür ediyorum.” dedi.

Toplantıya Samsun Valisi Osman Kaymak, AK Parti Samsun Milletvekilleri Ahmet Demircan, Fuat Köktaş, Orhan Kırcalı, AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, Medikal Sanayi Kümelenme Derneği Başkanı Ahmet Aydemir, kamu kurum ve kuruluşları ile sektör temsilcileri katıldı.

Haber Merkezi

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER