banner978

İYİ Parti İlçe Başkanı Yılmaz’dan Basın Açıklaması

İYİ Parti Bafra İlçe Başkanı Aydoğan Yılmaz; Belediye Meclis Toplantısı sonucunda ortaya çıkan tartışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu.

İYİ Parti İlçe Başkanı Yılmaz’dan Basın Açıklaması

İYİ Parti Bafra İlçe Başkanı Aydoğan Yılmaz; Belediye Meclis Toplantısı sonucunda ortaya çıkan tartışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu.

İYİ Parti Bafra İlçe Başkanı Aydoğan Yılmaz konuya ilişkin olarak; “Sosyal medyada yer alan MHP İlçe Başkanının 07.02.2020 tarihindeki Meclis toplantısında İshaklı Mh. Musa Cevher Dudayev Bulvarı üzerinde ki bir parka ömrünü Türk Milliyetçiliğine adamış biri olan Ozan Arif’in isminin verilmeyle ilgili Meclis gündemine alınması teklifimiz Başkan tarafından Meclis gündemine alınması için oylamaya sunulmuş ve İYİ PARTİ ve MHP Meclis üyeleri Evet oyu vermiş AKP Meclis Üyeleri Ret oyu vermiştir. Bu konuda ki Evet oyu verilmesi Ozan Arif’e sahip çıkılması Milliyetçi olan hiç kimseyi rahatsız etmemelidir” dedi.

Biz iyi parti olarak 13.Şubatta ölümünün 1. Yılını yadedeceğimiz Ozan Arif isminin Karadenizin de Türk Milliyetçiliğinin kalesi olan Bafra’da yaşatmak için Mecliste gündeme alınmasını oylamayı talep ettik. Biz böyle bir teklif hangi partiden gelirse gelsin Evet derdik. MHP İlçe Başkanının daha önce Şehit Tolga PEHLİVAN isminin verilmesi için teklif edildiğini söylemiş. Ama meclis toplantısında oylama sunulması teklifi gündeme bile gelmemiştir. Oylaması bile yapılmamıştır. Bizler İYİ Parti mensupları olarak Şehidimizin isminin teklifinin verilmesinden ve oylanmasından gurur duyarız. Bizleri Şehidimizin isminin verilmesine karşı çıktığımız algısı yaratmak hangi akla hizmet etmektir. Kendi Meclis Üyelerinin başka teklifi oyladıklarını söylemek İYİ Partinin verdiği gündem teklifi oylamadıklarını söylemek hem Meclis Üyelerini Zan altında bırakır hemde İnternet Haberciliği yapan bir sitedeki  Meclis görüntülerini inkar etmek demektir” diye konuştu.

İlçe Başkanı Yılmaz açıklamasında; “Bizim Partimizi konu üzerinden yıpratmaya çalışmak kimseye fayda sağlamaz. Sadece Bafra’da yaşayan Türk Milliyetçilerini birbirine düşürmeye hizmet eder Sadece iktidar partisine fayda sağlar” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

Hasan Eren

banner1005
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner997

banner954