banner1014

İlkadım’dan Sonra 19 Mayıs, Atakum Ve Vezirköprü Kongreleri De Tamam

‘İstiklal için birlik, istikbal için dirlik, kazanan Türkiye olacak” sloganıyla Milliyetçi Hareket Partisi 13. Olağan Büyük Kurultaya giden süreçte tüm Türkiye’de İlkadım ilçe kongresiyle başlayan süreç Samsun’da 19 Mayıs, Atakum ve Vezirköprü ilçe kongreleriyle devam etti.

İlkadım’dan Sonra 19 Mayıs, Atakum Ve Vezirköprü Kongreleri De Tamam

‘İstiklal için birlik, istikbal için dirlik, kazanan Türkiye olacak” sloganıyla Milliyetçi Hareket Partisi 13. Olağan Büyük Kurultaya giden süreçte tüm Türkiye’de İlkadım ilçe kongresiyle başlayan süreç Samsun’da 19 Mayıs, Atakum ve Vezirköprü ilçe kongreleriyle devam etti.

Geçtiğimiz hafta sonu 19 Mayıs ve Atakum ilçe kongreleriyle devam eden MHP İlçe kongreleri hafta başı (bugün) yapılan Vezirköprü ilçe kongresiyle devam etti. KOVİD-19 önlemleri kapsamında hijyen ve sosyal/fiziki mesafenin öne çıktığı kongreler sadece delegelerin alındığı salon ve açık mekanlarda yapıldı.

15 Ağustos 2020 Cumartesi günü 19 Mayıs İlçesinde yapılan MHP 19 Mayıs İlçe Kongresinde halen görevde olan Mustafa Selçuk ve Yönetim Kurulu Üyeleri seçildi. İl Başkanı Abdullah Karapıçak, MHP 25. Dönem milletvekili Hüseyin Edis, 19 Mayıs Belediye Başkanı, AK Parti İlçe Başkanı ile İl Yönetim kurulu üyeleri ve İlçe Başkanlarının katıldığı kongre delegelerin oy kullanması ve sayım işlemi ile sona erdi.

16 Ağustos 2020 Pazar günü Atakum ilçe kongresi ile devam eden MHP Samsun kongre süreci halen ilçe başkanı olan Murat Akoğlu ve Yönetim Kurulu listesinin seçimi kazanması ile devam etti. Atakum Koru Park’ta KOVİD-19 salgın önlemleri ve hava şartları göz önünde bulundurularak açık havada yapılan ilçe kongresi delegelerin ve misafirlerin yoğun katılımı ile devam etti. Kongreye İl Başkanı Abdullah Karapıçak, MHP 25. Dönem milletvekili Hüseyin Edis, MDK Üyesi Hami Korkmazlı, AK Parti İlçe Başkanı, CHP İlçe Başkanı, Atakum Belediye Başkan Yardımcısı, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Başkanları, partililer ve misafirler katıldı.

19 Mayıs ve Atakum kongrelerinde siyasi konuşmalarda söz alan ve kongre sonrasında da açıklama yapan MHP Samsun İl Başkanı Karapıçak 2023 vurgusu yaparak seçilen kadrolar için sıkı bir çalışma sürecine hazır olmaları gerektiğini vurguladı. Karapıçak; “Genel Merkezimizin İlkadım kongresiyle başlattığı kurultay süreci 19 Mayıs ve Atakum ilçeleri ile devam etti. Seçilen bu kadrolar ile Milliyetçi Hareketin 2023 vizyonuna uygun olarak birlikte yürüyeceğiz. Bu kadroların belirlenmesinde titizlikle çalışıyoruz. Liyakat esas olarak görev sırası gelmiş gençler ile bu davaya yıllarını, ömrünü vermiş olan arkadaşlarımızın deneyimlerini bir potada eritmeleri için listeler hazırlıyoruz. Bu teşkilatlar, bu makamların sorumluluğu ağırdır. Bu makamlar için bedeller ödenmiştir. Her bir yöneticimiz bu bedellerin bilincinde olarak çalışmalıdırlar. Tek varlığı ve amacı makam olan, verilen makamı şahsi menfaatleri için kullananları asla kabul edemeyiz. Bu manada Genel Başkanımız başta olmak üzere Genel Merkez Yöneticilerimiz bizlere olan güvenini dile getirmiştir. Bizlere düşen görev ise bu güveni boşa çıkarmamaktır.

Kuracağımız yeni kadrolar ile dedikodudan uzak, davaya ve inandığımız değerlere hizmet etme noktasında samimi ve disiplinli olarak çalışma bilincinde, adamın adamı değil davanın adamı olarak, dar çerçeveden değil geniş bir açıdan bakarak, dedikodu ile değil fikir üreterek, sadece sorunları değil çözüm önerilerini de dile getirerek, sadece çözümü dile getirerek değil bizzat gereğini yaparak çalışacağız. Bu anlamda olmazsa olmazlarımız ve çalışma ilkelerimiz nettir. Bu netlik içerisinde çalışacağız. Uymayanlar ile ilgili de gereğini yapacağız.

İlçesinde vatandaş ile hemhal olmayan, vatandaşın gönlüne giremeyen, camiayı ve partililerimizi toplayıcı birleştirici olamayan, verdiğimiz hedefleri önemsemeyen, koltuğa güç vermek yerine koltuktan güç alan, iş yerine laf üreten, dedikodu ve tezvirat yapan, tefrikaya düşen, disiplin içinde çalışmayan, ilçesini sahiplenememiş, ilçesinin ve vatandaşların dertleri ile dertlenmeyen kim olursa olsun yol yürümemiz mümkün değildir.

Hesapçı, kurgucu, alttan iş çeviren, sonrasını düşünen, klikçi, dar kadrocu kim veya hangi yapı olursa onun karşısında oluruz. Bu dava için en değerli insan en çok çalışan, iş üreten, hizmet eden, hesap yapmayan insandır. Hiç kimse unutmamalıdır ki bu harekette hesap yapanların hesapları hiçbir zaman tutmamıştır, tutmayacaktır.

Ülkenin içinde bulunduğu süreç, biz teşkilat mensupları için kişisel hesap yapılmayacak kadar önemli bir süreçtir. Bizlerin “Ülkem ve Milletim” dediği yerde “şahsım ve hırslarım” diyerek öncelik sırasını değiştirmek kimsenin haddi değildir.” dedi.

17 Ağustos 2020 bugün yapılan Vezirköprü ilçe kongresinde ise halen görev yapan Dursun Gülünay ve Yönetim Kurulu listesi seçildi. Diğer kongrelerde olduğu gibi KOVİD-19 salgın önlemlerinin öne çıktığı kongreye delegelerin yanı sıra davetliler katıldı. Kongreye İl Başkanı Abdullah Karapıçak, MDK Üyesi Hami Korkmazlı, MHP 25. Dönem milletvekili Hüseyin Edis, Vezirköprü Belediye Başkan Yardımcısı, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Başkanları, partililer ve misafirler katıldı.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin Samsun’da devam eden kongre takvimi ise 22 Ağustos’ta Alaçam ve Bafra, 23 Ağustos’ta Canik, 24 Ağustos’ta Ayvacık, 29 Ağustos’ta Yakakent, Asarcık ve Kavak, 8 Eylül’de Havza, 9 Eylül’de Ladik, 13 Eylül’de Tekkeköy, 20 Eylül’de Terme, 22 Eylül’de Salıpazarı, 27 Eylül’de Çarşamba ilçe kongreleri ile devam edecek.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER