banner1028

Ersan Aksu; Basın Mensuplarıyla Buluştu

AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu, düzenlenen toplantıda basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Ersan Aksu; Basın Mensuplarıyla Buluştu

AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu, düzenlenen toplantıda basın mensuplarıyla bir araya geldi. Toplantıda seçim sonuçlarını ve Kızılcahamam Kampı’nı değerlendiren İl Başkanı Aksu, AK Parti’nin gücünü sadece milletten aldığını kaydetti.

Ersan Aksu yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

aygıdeğer Basın Mensupları, Değerli Arkadaşlar...

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri sürecini tamamlamış bulunuyoruz. Netice itibariyle; Cumhur İttifakı kapsamında, İlkadım ve Atakum ilçelerimiz hariç tüm ilçe belediye başkanlıklarını ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanmış durumdayız.

Seçim sonuçlarının Samsunumuza ve Ülkemize hayırlar getirmesini niyaz ediyoruz.

Bu başarıyı sağlamak adına emek sarf eden ve AK Parti'ye yürekten bağlı tüm gönüldaşlarımıza en kalbi şükranlarımızı sunuyoruz.

AK Parti Samsun İl Başkanlığı olarak; 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri sürecindeki çalışmalarımıza büyük katkı sağlayan;

Hem aday tanıtım toplantımıza ve hem de mitingimize katılarak şehrimizi onurlandıran Sayın Cumhurbaşkanımıza,

Kampanya sürecinde şehrimize gelerek katkı veren bakanlarımıza ve genel başkan yardımcılarımıza,

Genel Başkan Yardımcımız ve Samsun Milletvekilimiz Sayın Çiğdem Karaaslan'a…

Milletvekillerimiz Sayın Ahmet Demircan, Sayın Yusuf Ziya Yılmaz, Sayın Fuat Köktaş ve Sayın Orhan Kırcalı' ya…

Eski milletvekillerimize, ilçe belediye başkan adaylarımıza ve ilçe başkanlarımıza…

Ana kademe, kadın kolları, gençlik kolları ve mahalle teşkilatları dâhil eski-yeni tüm teşkilat mensuplarımıza…

SKM Yönetimlerimize ve pek tabii ki gönlü bizle olan ve gerçekleştirdiğimiz saha çalışmalarına coşku katan tüm partililerimize…

Cumhur İttifakı kapsamında yol arkadaşlığı yaptığımız Milliyetçi Hareket Partisinin Samsun İl Başkanı Sayın Abdullah Karapıçak'a ve tüm MHP teşkilatlarına…

Kısacası Cumhur İttifakı Samsun Ailesi'nin tüm fertlerine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.

Bunun yanı sıra; seçim çalışmalarımızın duyurulması ve gerektiği şekilde kamuoyuna aktarılması noktasında bir köprü vazifesi gören siz değerli basın mensubu kardeşlerimize de teşekkürü bir borç biliyoruz. Hepiniz, sağ olun, var olun..

Kıymetli Basın Mensupları,

Bildiğiniz üzere; AK Parti, her seçim döneminde ve Türkiye'nin her seçim bölgesinde iddiasını ortaya koymuş ve gücünü sadece ve sadece milletten almış olan bir siyasi harekettir. AK Parti, kurulduğu günden itibaren girdiği tüm seçimlerden birinci parti olarak çıkmış ve milletimizin gösterdiği teveccühle başarı çıtasını her geçen gün yükselterek yine ve sadece milletine hizmet etme gayreti göstermiştir. 31 Mart yerel seçimlerinde de hem Cumhur İttifakı hem de partimiz açısından milletimiz bizden desteğini esirgememiş ve Türkiye genelinde yüzde 52 oy oranı ile doğru yolda yürüdüğümüzü tescillemiştir. Samsun özelinde de belediye meclis üyeliği oy oranımız yüzde 58,25 olarak şekillenmiştir. Vezirköprü, Çarşamba ve Ayvacık ilçelerimiz en yüksek oy alan ilk on belediye arasındadır. Teşkilatlarımızın başarısı ortadadır.

Varlık sebebini ve gayesini 15 Temmuz ruhunun oluşturduğu, istiklal ve istikbalimize yönelik her türlü girişim ve tehditlere karşı, milli menfaatlerimiz ortak paydasında buluşan Cumhur İttifakı olarak bizler bu seçim döneminde Milletimize;

Türkiye’mizin güçlü ve egemen bir devlet olması yönündeki milli siyasetimize karşı iç ve dış siyasetteki dört bir koldan gerçekleştirilen siyasi ve ekonomik saldırıları;

Türkiye’mizin bölgesindeki gücünün ve rolünün artmasından rahatsızlık duyan dış güçlerin, besledikleri PKK terör örgütünü çökertiyor olmamızın telaşıyla bu defa binlerce Tır silah sevkiyatı yaptıkları PKK’nın Suriye kolu YPG ve benzeri terör örgütleri vasıtasıyla ülkemizin huzur ve istikrarının, milli birlik, bütünlük ve sınır güvenliğimizin tehdit edilmekte olduğunu,

Türkiye’mize karşı içeriden ve dışarıdan siyasal ve ekonomik yönden sıkıştırma ve diz çöktürme operasyonlarına karşı birlik ve beraberlik içerisinde bir duruş sergilememiz gerektiğini anlattık.

Bu idrak ve anlayış içinde yürüttüğümüz ve kararı milletimize bıraktığımız 31 Mart 2019 Yerel Seçim sonuçları göstermiştir ki; milletimizin gönlü ve iradesi yine bizden yana olmuştur. Cumhur İttifakına verilen yüzde 52 oy oranı bu düşüncemizi doğrulamaktadır.

Kıymetli Basın Mensupları,

Hepinizin bildiği üzere; seçimlerin ardından AK Parti Genel Merkezimizin organize ettiği 3 günlük bir program çerçevesinde; Kadın ve Gençlik Kolları Başkanlarımız, Büyükşehir Belediye Başkanımız, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekilimiz ve ilçe belediye başkanlarımızla birlikte Kızılcahamam programına katıldık.

Burada hem seçim sürecini masaya yatırarak yapılan tüm seçim çalışmalarını Genel Merkezimizle paylaştık, hem de çok verimli geçen toplantılara iştirak ederek önümüzdeki süreçte yapılması gerekenler noktasında bilgilendirildik. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim sürecinde ortaya koyduğu yeni dönem AK Parti belediyeciliğine ilişkin manifestonun uygulama esaslarına ilişkin gerçekleştirilen sunumlardan da istifade ettik.

Önümüzdeki süreçte bu çalışmaların olumlu sonuçlarını tüm belediyelerimizde müşahede edeceğimizi düşünüyorum.

Yine, Kızılcahamam Kampı çerçevesinde; seçim dönemi çalışmalarımıza ilişkin değerlendirmelerimizi Genel Merkez yetkililerimize aktarmış olduk. Bu anlamda; Sayın Cumhurbaşkanımızla da değerlendirme yapma fırsatımız oldu. Kendileri Samsun Teşkilatlarını tüm kademeleri ile tebrik ettiğini ve daha çok çalışarak 2023'e hazırlanmamız gerektiğine işaret ettiler.

Benzer değerlendirmeleri Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı ile de gerçekleştirdik. Son derece verimli bir kamp dönemi yaşadığımızı özellikle belirtmek isterim.

Bugün de tüm seçim sürecini ve seçim sürecine dair çalışmalarımızla ilgili merak ettiğiniz hususları ve sonrasındaki Kızılcahamam programımızın içeriği ile ilgili kamuoyu paylaşımlarımızı sizlere aktarmak üzere burada toplanmış bulunuyoruz.  Bu vesileyle katılımlarınız için hepinize ayrı ayrı tekrar teşekkür ediyorum.

Kıymetli Basın Mensupları,

Ankara dönüşünden sonra bir basın mensubu arkadaşımızın ayaküstü sorularına karşı bir basın açıklaması / bilgilendirmesi tarzında olmadığını ifade ettiğimiz konuşmamız ilgili basın mensubu tarafından Samsun basınına ve ulusal basın kuruluşuna tam ve doğru olarak yansıtılmamıştır.

Karşılıklı sohbette kendisine; Kızılcahamam Programının son derece verimli geçtiğini, Cumhurbaşkanımızla da görüşme fırsatı yakaladığımızı ifade ettik.

Türkiye genelinde ve Samsun özelinde kaybedilen belediye başkanlıklarının nedenlerine ve Genel Merkezin Samsunda bir yenilenmeye gitmek gibi düşüncesi olup olmadığına ilişkin olarak sorduğu soruya; Genel Merkezimizin böyle bir düşüncesinin olmadığını müşahede ettiğimizi belirttik.

Aynı gazeteci arkadaş, mevcut sonuçların gerçekleşmesinde EYT ve ekonomik nedenler gibi etkenlerin etkisi olup olmadığına ilişkin bir soru daha sordu.

Bu soruya cevaben ise; seçim döneminde EYT ile ilgili olarak, özellikle sosyal medya alanlarında organize bazı faaliyetlerin yürütülerek bu yönde bir algı oluşturulmaya çalışıldığını gözlemlediğimizi belirttik.

Bu tür algı operasyonlarının seçim sonuçlarına tesiri olabileceğini ancak ne derece tesiri olduğunu kestiremeyeceğimizi söyledik. Görüldüğü üzere; ‘seçime etki ettiği yönünde algı oluşturuluyor’ diye işaret ettiğimiz hususların bizim görüşlerimizmiş gibi yansıtıldığını ve bundan haber üretildiğini görmekteyiz.

81 milyon vatandaşımızı hedef alan 2018 yazında 24 Haziran seçimleri sonrasında başlatılan ekonomik operasyonların seçimlere etkisinin o veya bu düzeyde olabileceği de vakıadır. Yanlış ve bağlamı dışında biçimlendirilerek yansıtılan bu konuyu siz gazeteci kardeşlerimin tecrübe ve değerlendirmelerine bırakıyorum.

Katılımlarınızdan dolayı tekrar hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.

Av. Ersan AKSU

AK Parti Samsun İl Başkanı

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2019, 11:26

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER