banner1028

Deva Partisi Kuruluşunun Birinci Yılında

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi kuruluşunun birinci yıl dönümünü kutluyor.

Deva Partisi Kuruluşunun Birinci Yılında

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi kuruluşunun birinci yıl dönümünü kutluyor. Samsun İl Başkanı Kebire Birer Türk, il ve ilçe yönetimleri ile birlikte esnaf ziyaretleri yaptılar ve vatandaşlarla sohbet ettiler. Samsun Deva Teşkilatı 1. Yılımızı salonlarda değil sokakta vatandaşlarımızla kutlamak istedik dedi.

Bir yıllık süre zarfında DEVA Partisi’nin ekonomi, sağlık, hukuk ve dış politikada önerdiği politikaları Samsun’da en iyi şekilde duyurmaya çalıştıklarını vurgulayan Kebire Birer Türk şu ifadeleri kullandı:

HIZLI VE NİTELİKLİ BİR ŞEKİLDE TEŞKİLATLANDIK.

Hızlı ve nitelik bir şekilde il ve ilçe teşkilatlarımızı oluşturduk. Partimizin her üyesi, etkin ve yetkin olduğu alanlara kanalize oldular ve çalışmalarına da devam ediyorlar. Yani adamına göre iş değil, işe göre adamlar belirleyerek çalışmalarımıza devam ediyoruz ve edeceğiz. Samsun için yepyeni projeler üreteceğiz ve bu projeleri Demokrasi ve Atılım Partimizin tüzüğü programı ve etik değerleri ışığında gerçekleştireceğiz. Hiçbir partide yazılı olarak bulunmayan etik ilkeler, mensup olduğumuz partinin yazılı ve önemli değerleridir. Bizler de bu değerler ışığında doğru yönetim sağlayacak ve iyi sonuçlar elde edeceğiz. Covid-19 sebebiyle hareket alanımız kısıtlı, fakat heyecanımız daha büyük.

HEM İL HEM DE İLÇELERİMİZDE DERNEK, ODA, ESNAF VE STK ZİYARETLERİ RUTİNİMİZ OLDU.

Tüm il ve ilçe teşkilatları olarak dernekler odalar stk lar ve esnaf ziyaretleri ile istişarelerde bulunduk, Hükümetin verdiği desteklerin yeterli olmadığını, verilen desteklerin enflasyon rakamları karşısında hükümsüz kaldığını vatandaşlarımızın %90’ının borçlu olduğunu ve faiziyle birlikte ertelenen kredilerin çözüm olmadığını konuştuk. İlçelerimizdeki vatandaşlarımızın isteklerine ve istemediklerine kulak verdik, bunlar için çözüm önerilerimizi paylaştık ve duyurulması için elimizden geleni yaptık. Demokratik hayatın önemli unsurları STK’lar ile güçlü bir iletişim sağlamak, önem verdiğimiz bir konu. Bu kapsamda İlimizin ve ilçemizin derneklerini ve meslek örgütlerini ziyaret etmeye devam edeceğiz. Karşılıklı görüş alışverişleri yaparak, yıllardır süregelen problemlerin kesin çözümleri noktasında planlamalarımızı yapıyoruz. Çarşı pazar geziyor vatandaşlarımızı dinliyoruz. Biz Deva Partisi olarak dinleyerek siyaset yapılacağını herkese göstereceğiz. Bu ziyaretler sırasında gördüğümüz en güzel tablo ise; Nasıl ki genel başkanımız Ali Babacan, gerçekleştirdiği her görüşmede, her esnaf ziyaretinde büyük bir sevgi ve umutla karşılanıyor bizler de aynı etkiyi Samsun’un her sokağında, her caddesinde görüyoruz. Dinlemek, dinlediklerimize çözüm üretmek ve deva olmak için gayretimiz ve azmimiz her geçen gün artarak devam edecek” dedi.

 “SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ GERÇEKLEŞTİRDİK”

Ekiplerimizin değerli çalışmaları ve Kızılay işbirliği ile “Kanında Deva Var” sloganını kullanarak kan ve kök hücre bağışı topladık tüm il, ilçe teşkilatlarımız ve gönüllü üyelerimiz kan bağışı kamyanyasına destek verdik. Yaklaşık bir yıldır süregelen pandemi sürecinde gördük ki, sağlık insanlığımızın en önemli önceliklerinden biri bu anlamda vatandaşlarımızın bilinçlendirilmesi, sağlık okur yazarlığının artırılması konularında elimizden geleni yapacağız.

Ayrıca oluşturduğumuz proje ekibi ile sosyal sorumluluk tadında atölyeler gerçekleştirdik. Proje ekibi, sadece kadınlardan oluşmuyor ve bu yönüyle fark yaratıyoruz. Kadın, erkek, genç hep birlikte, her salı buluşarak, yapılabilecek etkinlikler ve geliştirilebilecek projeler ile ilgili istişarelerde bulunuyoruz.

POLEMİKLERDEN BESLENEREK, ÖTEKİLEŞTİRME YOLUNA GİDEREK VE DÜŞMAN YARATARAK BİR SİYASET YOLU KESİNLİKLE İZLEMİYORUZ

Fark ettiyseniz; sorunları dile getirmekten çekinmiyor ve bunu yaparken de çözüm yolları ileterek yapıyoruz. Bizim temel amaçlarımızdan biri ülkemizi en iyi seviyelere taşımak.. Bunu da sadece biz yapalım şeklinde bir kaygımız yok. Yeter ki bu iyi adımları biri atsın, yeter ki ülkemiz iyi yerlere taşınsın mantalitesindeyiz. Bu sebeple de her sorunu çözüm önerileri ile dile getiriyoruz. Hatırlarsanız Ak Parti Samsun il başkanı meslektaşımın Genel başkanımız Ali Babacan’ı hedef alan talihsiz açıklamaları basına yansımıştı. Araştırmadan uzak, rakamsal hatalar ve tutarsızlıklar içeren açıklamasına sırf bu nedenle cevap vermedik. Biz Deva Samsun Teşkilatı olarak Samsunumuzu üst seviyelere taşıyacak her konuda bilgi alışverişi yapar, istişarelerde bulunuruz. Amacımız şehrimizi her anlamda kalkındırmak.. Bu sebeple ilimiz için olumlu olacak her proje için desteğimizi hiçbir siyasi partiden de esirgemeyiz. Şeffaflık, hesap verebilirlik, dürüstlük, çoğulculuk , katılımcılık, kurumsallaşma, her alanda liyakatı esas alma, işi ehline verme,  istişareye ve ortak akla dayalı yönetim bizim temel ilkelerimiz. Bu ilkeler ışığında vatandaşlarımız arasında hiçbir ayrım yapmadan çalışmaya hazırız.

GENEL BAŞKANIMIZIN DEDİĞİ GİBİ “ŞİKÂYET ETMİYORUZ, ÇÖZÜM ÜRETİYORUZ”

Değerli genel başkanımız Ali Babacan’ın söylemi ile sözlerimi noktalamak istiyorum.

 “Yepyeni bir siyaset kültürü inşa ediyoruz. Sadece eleştiren, şikayet eden muhalefet değil, sorunları çözmek için çalışan, çözüm ve öneri üreten bir muhalefetin nasıl olacağını gösteriyoruz. ‘Bunun elini sıkmam, şunun masasına oturmam’ demeden yepyeni bir siyasi dil inşa ediyoruz. Herkesin güven içinde yaşadığı bir ülke için buradayız. Temel amacımız, herkesin insan onuruna yaraşır iş, aş, huzur ve refah sahibi olduğu bir Türkiye’dir. Yatırımla, üretimle, ihracatla, bilek gücüyle, alın ve akıl teriyle büyüyen, herkese fırsatlar sunan bir Türkiye’dir.”

Bizler de aynı ruh ile  “Samsun’un Devası Hazır” diyerek yola çıktık ve bunun için çok çalışıyoruz. Bu yolda tartışmalara polemiklere yer yok.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER