banner1014

Başkan Zihni Şahin, İlçede Faaliyet Gösteren Müteahhitlerle Buluştu

Cumhur İttifakı'nın AK Parti'den Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, "Atakum'un gelecek vizyonunu belirlerken kentsel ve mimari estetiğe ayrı bir yer ayırdık. Bununla ilgili projelerimiz hazır" dedi.

Başkan Zihni Şahin, İlçede Faaliyet Gösteren Müteahhitlerle Buluştu

Cumhur İttifakı'nın AK Parti'den Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, "Atakum'un gelecek vizyonunu belirlerken kentsel ve mimari estetiğe ayrı bir yer ayırdık. Bununla ilgili projelerimiz hazır" dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı'nın AK Parti'den Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, faaliyetlerini Atakum'da sürdüren bir grup müteahhidin düzenlediği programa katıldı. Başkan Şahin, "Kentsel estetiğin ve mimarimin hakim olduğu bir Atakum'u inşa edeceğiz" dedi.

Başkan Zihni Şahin, eski AK Parti Samsun Milletvekili Musa Uzunkaya, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy, AK Parti Kadın Kolları İlçe Başkanı Sevim Özil'in de katıldığı kahvaltı programında, müteahhitlerle bir araya geldi.

'GECEMİZİ GÜNDÜZÜMÜZE KATIYORUZ'

Başkan Şahin, kendisine yakın ilgi gösteren ve desteklerini bildiren müteahhitlere yaptığı konuşmada, projelerini anlattı. "31 Mart akşamına kadar sıkmadık el bırakmayacağız. Sonrasında da vatandaşımıza hizmet etmek için gecemizi gündüzümüze katıp var gücümüzle çalışacağız" diyerek sözlerine başlayan Zihni Şahin, kısaca şunlara değindi:

"Atakum'da belediye başkanı seçilmemiz durumunda şehrin kalkınması, gelişmesi adına elimizden geleni yapacağız. Ekonomik anlamda Atakum'un potansiyeleni değerlendirmek bizim boynumuzun borcu olacak. İshak başkanımızın kaldığı yerden 'nerede kalmışık' diyerek devam edeceğiz.

'BİRLİKTE OLMAYI BAŞARDIK'

Büyükşehir belediye başkanlığı döneminde gece gündüz demeden, taşın altına elimizi değil kendimizi koyarak mücadele ettik. Koskoca bir sorumluluk var üzerimizde. Neticede bir çok kangren haline gelmiş problemi de çözdük. Toplumdada güzel bir birliktelik oluşturduk. Samsun Türkiye'nin her yerinden göç almış bir il fakat gelen herkes bizim insanımız. İstenildiğinde bu birlikteliği oluşturabiliyormuşuz ve biz bunu başardık.

ATAKUM'DA ÇITA YÜKSELECEK

Atakum gibi gelişmekte olan bir ilçeye hizmet etme şansı bize verilirse Cenabı-ı Allah'a ne kadar hamd etsek azdır. Atakum gelişen ve her türlü güzelliğe sahip bir ilçe. Bu ilçeye belirli bir noktaya kadar hizmetler yapılmış. Biz çıtayı ne kadar yükseltirsek insanlarımız da o kadar mutlu olur diye düşünüyorum. 

DOĞAYLA İÇİÇE BİR KENT

Özellikle kentimizin gelecek vizyonunu belirlerken kentsel ve mimari estetiğe ayrı bir yer ayırdık. Atakum'un tabiat ve kültürel varlıklarını da koruyacak şekilde bir kentsel gelişime tabi tutulması şarttır. İşte biz bunun önemini bilerek planlamamızı da buna göre yapıyoruz. Attığımız her adımda Atakum'un geleceğini şekillendireceğiz. Gençlerimizi, çocuklarımızı, yaşlılarımızı, kadınlarımızı, engelli yurttaşlarımızı unutmadan, çevreyle iç içe bir kentsel planlamayı hayata geçireceğiz

KÖRFEZ'DE ESNAF TURU

Başkan Zihni Şahin, kahvaltı sonrası ise Körfez Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde esnaf ziyaretinde bulundu. Körfez Mahallesi Muhtarı Fidan Yenigün'ü de ziyaret eden Zihni Şahin, "Rabbim esnafımızın işlerini kolay, rızıklarınızı helal, kazançlarınızı bol ve bereketli eylesin. Bizim derdimiz milletimizin gönlüne girmek. Gönüllerini açan tüm hemşehrilerimizi yürekten selamlıyorum" dedi.

       

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2019, 18:09

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER