banner1014

AK Parti’de Salıpazarı ‘Yaman’, Terme ‘Ertan’ Dedi

AK Parti Salıpazarı ve Terme ilçe kongreleri gerçekleştirildi. Salıpazarı’nda mevcut ilçe başkanı İsmail Yaman yeniden başkan seçilirken Terme’nin yeni ilçe başkanı ise Mümin Osman Ertan oldu.

AK Parti’de Salıpazarı ‘Yaman’, Terme ‘Ertan’ Dedi

AK Parti Salıpazarı ve Terme ilçe kongreleri gerçekleştirildi. Salıpazarı’nda mevcut ilçe başkanı İsmail Yaman yeniden başkan seçilirken Terme’nin yeni ilçe başkanı ise Mümin Osman Ertan oldu.

Samsun’da pandemi süreci nedeniyle ara verilen AK Parti ilçe kongreleri gerçekleştirilmeye devam ediyor. Dün yapılan Atakum İlçe Kongresi sonrası bugün de Salıpazarı ve Terme ilçe kongreleri tamamlandı.

SALIPAZARI “İSMAİL YAMAN’LA DEVAM” DEDİ

Salıpazarı’nda mevcut ilçe başkanı İsmail Yaman’ın tek aday olarak girdiği ve pandemi nedeniyle sosyal mesafe kurallarına uyularak gerçekleşen kongrede; selamlama ve protokol konuşmalarının ardından gerçekleşen seçimde, Başkan İsmail Yaman kullanılan tüm oyları alarak yeniden ilçe başkanı oldu. İsmail Yaman’ın yeni dönem listesi şu şekilde:

ASIL LİSTE:

İSMAİL YAMAN

ÖMER MİNUZ

SEZGİN ASLAN

TURAN YÜKSEL

REŞAT SAĞLAM

HÜSEYİN ASLAN

NİHAT DOĞAN

VEYSEL İNAN

HACER ŞAHİN

HASAN ÇELİK

ELİF SEMİZ

TARIK SOMUNCU

HÜLYA AKBULUT

MEHMET AYDIN

AYŞE ÇELEBİ

YEDEK LİSTE:

MÜCAHİT AKGÜL

MUZAFFER YÜKSEL

ADEM DÜZ

HAKAN KESKİN

RAMAZAN ZENGİN

HAVA KORKMAZ

YUNUS TORUN

GÜLCİHAN BÜLBÜL

YENİ BAŞKAN: MÜMİN OSMAN ERTAN

Terme’de AK Parti Genel Merkezi tarafından ilçe başkan adayı olarak belirlenen ve yine tek aday olarak seçime giren Mümin Osman Ertan da kullanılan tüm oyları alarak yeni ilçe başkanı oldu.

Pandemi nedeniyle sosyal mesafe kuralları çerçevesinde gerçekleştirilen kongre; Terme Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyesi ve geçmiş dönem Terme Kadın Kolları Başkanı Nebile Buzdan’ın vefatı sebebiyle sakin bir ortamda gerçekleşti. Selamlama konuşmaları ile başlayan kongre; Başkan Adayı Mümin Osman Ertan’ın kullanılan tüm oyları kazandığı seçim sonrası tamamlanmış oldu. Kongre sonrası oluşan yeni yönetim listesi şu şekilde gerçekleşti:

ASIL LİSTE:

FİKRET OY

İSA BAŞ

SÜLEYMAN KARAPIÇAK

MUSTAFA ÇELEBİ

İBRAHİM ÖZKAY

HURİYE AK

HAVA GÜLER

SEMA ÖZDEMİR

YAŞAR AKÇAY

BURHAN SEKMEN

ABDULLAH AYAN

EMRE KIZIL

FERDİ YAZICI

EMİNE DURUCU

GÜRKAN AKÇAY

BAHADIR ÖMER POLATCAN

ELİF ÇOŞKUN

MUSTAFA KESKİN

SİNEM REYHAN

YEDEK LİSTE:

EDİP YEŞİLDAĞ

BÜLENT GÜN

AYŞE KARA

CENGİZ BEYTEKİN

TURAN ŞERBETÇİ

HÜSEYİN AYDIN

ADNAN VAR

MELEK TURGUT ŞENTEPE

ENİSE KAYA

AYKUT KURT

TEDBİRLER ÖNE ÇIKTI

Gerçekleşen kongrelere; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Çevre Şehir ve Kültür Başkanı Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan; Trabzon Milletvekili ve İl Koordinatörü Dr. Adnan Günnar, Samsun Milletvekilleri Yusuf Ziya Yılmaz ve Orhan Kırcalı, İl Başkanı Ersan Aksu, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İl Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları, il yürütme ve yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları ve ilçe belediye başkanları, ilçe kadın ve gençlik kolları başkanları ve yönetimleri, Cumhur İttifakı MHP ilçe başkanları ve yönetimleri, diğer siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, geçmiş dönemde her iki ilçe teşkilatında görev yapan çok sayıda teşkilat mensubu ve delegeler katıldı.

Dün ve bugün yapılan kongrelere pandemi gündemine rağmen yoğun katılım sağlandı. Tedbirlerin öne çıktığı kongrelerde katılımcılara; sosyal mesafe ve hijyen kurallarına riayet sık sık hatırlatıldı.

KONGRELER DEVAM EDECEK

Pandemi süreci öncesinde Canik ve Havza ilçe kongrelerini gerçekleştiren AK Parti Samsun Teşkilatı, dün ve bugün gerçekleştirdiği Atakum, Salıpazarı ve Terme kongreleri ile birlikte 5 ilçe kongresini tamamlamış oldu. İlçe kongrelerinin Eylül ayı sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2020, 03:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER