banner1028

Yerinde Tespit Ekibi Kırsal Mahallelerin Sorunlarını Çözüyor

İlkadım Belediyesi mahalle hürriyetine kavuşan kırsal bölgelerde hizmet veren mahalle muhtarını ziyaret ederek istek ve talepleri dinliyor çözüme kavuşturuyor.

Yerinde Tespit Ekibi Kırsal Mahallelerin Sorunlarını Çözüyor

İlkadım Belediyesi mahalle hürriyetine kavuşan kırsal bölgelerde hizmet veren mahalle muhtarını ziyaret ederek istek ve talepleri dinliyor çözüme kavuşturuyor. Başkan Demirtaş; Belediyeciliğin sahada halkı birebir dinleyerek yapıldığını belirterek, hizmet yolunda halk için halkla birlikte bu yola çıktıklarını söyledi.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın talimatları ile kent merkezinde uzak mahallelerin sorunlarını tespit edip çözüme kavuşturmak adına başlattığı uygulama ile Muhtarlık İşleri,Temizlik,Fen İşlerinde oluşan yerinde tespit ekibi mahalle mahalle gezerek vatandaşlar ve muhtarların sorunlarını dinliyor. Her türlü şikayeti not alan ekipler çözüm noktasında ilgili birimlere aktarım sağlayarak sorunu çözüme kavuşturuyor.

“Doğru kararlar hizmet kalitemizi artırıyor”

Belediyeciliğin sahada yapılması gerektiğini ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş;” Belediyecilik sahada ve yerinde görerek ihtiyaçları gidererek mahallelerin eli ayağı kulağı olan muhtarlarımızla sıkı bir şekilde çalışıp halkımızı birebir dinlemektir. Belediye Mahallemizde hizmet çadırı ile şehrin merkezinde vatandaşlarımızın sorunlarını mahallelerine misafir olarak çözüme kavuşturuyoruz. Bu yeni başlattığımız uygulama ile Muhtarlık İşleri,Temizlik ve Fen İşleri ekiplerinde oluşan arkadaşlarımız kent merkezinde uzak mahallelerimizin sorunlarını birinci ağızdan mahalle muhtarlarımızla ile  yüz yüze görüşerek sıkıntıları yerinde tespit ediyorlar. Yüz yüze görüşerek onların sorunlarını dinliyor ve imkanlarımız ölçüsünde çözüm odaklı hizmeti uyguluyoruz. Kentin sağlıklı büyüyebilmesi için doğru kararlar almamız gerekiyor. Bu doğru kararları almak için sürekli sahada olmamız gerekiyor, günün yarısı sahadayız, özellikle hizmet bakımından eksik olan mahallelerde pozitif ayrımcılık yaparak yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Halkımızın gönlüne girerek çalışmalarımızla onların yaşam kalitelerini yükselterek ve hayır dualarını alarak yolumuza devam edeceğiz” diye konuştu.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER