banner1014

Üniversitenin Ağaçlandırma Faaliyetleri Hızla Devam Ediyor

Ondokuz Mayıs Üniversitesinde (OMÜ) daha temiz, daha estetik, daha yeşil ve daha düzenli bir üniversite olma doğrultusunda harekete geçti.

Üniversitenin Ağaçlandırma Faaliyetleri Hızla Devam Ediyor

Ondokuz Mayıs Üniversitesinde (OMÜ) daha temiz, daha estetik, daha yeşil ve daha düzenli bir üniversite olma doğrultusunda harekete geçti. Bu amaçla üniversite kampüs alanı içinde kalan boş alanların uygun türlerle ağaçlandırılması ve bakım çalışması yapılıyor.

Şu ana kadar Rektörlük çevresi, tramvay durağı üstü, cami arkası teraslı alan, Diş Hekimliği Fakültesi üst bölgesi, kütüphane önü, Eğitim Fakültesi çevresinde ağaçlandırma çalışmaları yapıldı.

Önümüzdeki günlerde ise yurt sapağı palye alanı, OMÜ Vakfı Koleji alt bölgesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi karşısı, Ziraat Fakültesi karşısı, tramvay durağı altı, Fen Edebiyat Fakültesi arka bölgesi, Mühendislik Fakültesi çevresi, gölet bölgesi, lojmanlar alt bölgesi, KİTAM çevresi, Sağlık Meslek Yüksekokulu çevresi, Teknopark çevresi, özel orman, cami altı çevresi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi çevresi ağaçlandırma faaliyetleri ise devam edecek.

Öğrenciler, üniversitenin akademik ve idari personelinin daha yeşil bir ortamda; eğitsel, kültürel ve sportif faaliyetlerini gerçekleştirmesi hedefleniyor. Ağaçlandırma faaliyetleriyle çevresel düzenlemelerin yapılması ve doğanın korunmasına katkı sağlanması için kurumlarla iş birliğinin arttırılması ve desteklenmesi amaçlanıyor.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1047

banner1046