banner1014

Temizlik İşleri Ekipleri Daha Temiz Bir İlkadım İçin Canla Başla Çalışıyor

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş “Samsun’un en büyük ilçesi olan İlkadım’da koronavirüsle mücadele için her bir mahallemizde topyekûn temizlik çalışması başlattı" dedi.

Temizlik İşleri Ekipleri Daha Temiz Bir İlkadım İçin Canla Başla Çalışıyor

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş “Samsun’un en büyük ilçesi olan İlkadım’da koronavirüsle mücadele için her bir mahallemizde topyekûn temizlik çalışması başlattık. Ekiplerimiz, muhtarlarımızla koordineli bir şekilde sokak ve caddelerimizi temizliyor daha sonra da buraları yıkama araçlarıyla pırıl pırıl yapıyor. Sağlık İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz de bu noktalarda dezenfekte çalışması yürütüyor” dedi.

Covid-19 virüsünün yayılmasını önlemek amacıyla ilkadım ilçesinde önlemler alarak ilçenin  birçok noktasında tedbir amaçlı çalışmalar yürüten İlkadım Belediyesi, Trafik yoğunluğuna sebebiyet vermemek adına gece mesai ile cadde ve sokaklarda yol yıkama çalışmaları gerçekleştiriyor. İlkadım Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri “Daha temiz bir İlkadım” için gece-gündüz demeden temizlik ve dezenfeksiyon çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Mevsimsel şartlara bağlı olarak kirlenen yol ve kaldırımları yıkayan ekipler, koronaviürüse karşı dezenfekteli basınçlı su ile ilçe halkına daha temiz ve sağlıklı bir ortam sunabilmek için büyük çaba harcıyor. Araç trafiğinin aksatılmaması için gece 22:00- 03:00 saatleri arası yapılan yıkama çalışmalarında çok sayıda personel görev alıyor.

“Tüm mahallelerimizi dezenfekte ediyoruz”

Koronavirüsle mücadele kapsamında vatandaşa yönelik hatırlatmalarda da bulunarak “Mesai mefhumu tanımaksızın tüm mahallerimizde halkımızın ortak kullanım alanlarında dezenfekte çalışmalarımız devam ederken, cadde ve sokaklarımızı da tazyikli su ile düzenli olarak yıkıyoruz diyen İlkadım Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Recep Aslan;” Mikrobik ortamlarla birlikte ilçemizin her tarafında dezenfekte çalışması yürütüyoruz. Parklarımız dahil olmak üzere, pazar yerleri ve sokaklar önce temizlenip sonra dezenfekteli basınçlı su ile yıkanıyor. Salgın nedeni ile hiçbir vatandaşımızın mağduriyet yaşamamasını istemiyoruz” diye konuştu.

 “Gece gündüz ilçe halkımızın sağlığı için çalışıyoruz”

Çalışma ile ilgili açıklamada bulunan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş”Gece gündüz demeden vatandaşımızın daha sağlıklı yaşaması ve daha temiz, daha huzurlu, daha güzel bir İlkadım için çalışıyoruz.Covid-19 salgını nedeniyle tedbir amaçlı çalışmalarımızı hassasiyetle sürdürüyoruz. Temizlik İşleri Müdürlüğümüzce yürütülen yol yıkama çalışmaları kapsamında tüm mahallelerimizde yıkama ve dezenfektasyon çalışması tüm hızıyla devam ediyor. Hazırlamış olduğumuz program dahilinde ilçemizde yol yıkama ve dezenfektasyon çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu noktada koronaviürsle mücadelede  tüm sahada özveri ile çalışan belediye çalışanlarına teşekkür ediyorum ” diye konuştu.

“Mahalle sakinleri emekçilere teşekkür etti”

Yapılan dezenfekteli yıkama ile memnuniyeti dile getiren mahalle sakinleri ise; Şehrimizin temiz görünmesi bakımından belediye ekiplerimiz yoğun çaba gösteriyor. Beldemizde cadde ve sokaklar tazyikli suyla yıkanarak pırıl pırıl hale getiriliyor. Emeği geçen tüm belediye personeline Belediye Başkanımız Necattin Demirtaş’a sonsuz teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER