banner1014

Tekirdağ Samsun Dernekler Federasyonu Kuruldu

Tekirdağ’da faaliyet gösteren Samsun hemşeri dernekleri bir araya gelerek Tekirdağ Samsun Dernekler Federasyonu (TESDEF)’i kurdu.

Tekirdağ Samsun Dernekler Federasyonu Kuruldu

Tekirdağ’da faaliyet gösteren Samsun hemşeri dernekleri bir araya gelerek Tekirdağ Samsun Dernekler Federasyonu (TESDEF)’i kurdu. Kurucu Federasyon Yöneticilerinin oy birliği ile İş İnsanı Hasan ACAR “TESDEF” Kurucu Genel Başkanı oldu.

Kurucu Genel Başkan İş İnsanı Hasan ACAR yaptığı açıklamada  ; “Tekirdağ Samsun Dernekler Federasyonu “TESDEF” in resmi olarak kurularak Kütük numarası 59-015/155 olduğunu ifade ederek, beni bu hizmet yarışında kurucu derneklerimizin çok kıymetli başkanları ve yönetim kurullarına, kurucular kurulunda yer alan kıymetli kardeşlerime sizlerin şahsında teşekkürlerimi arz ederim dedi. Ve ilk çalışmamız Tekirdağ’da ve Trakya da bulunan tüm hemşeri derneklerimizi kurucu yönetim kurulu ile ziyaret ederek TESDEF e üye olmaları için davet ederek Federasyonumuzu güçlendireceğiz dedi. Bu oluşumun alt yapısını yıllardır derneklerde, federasyonlarda ve konfederasyonlarda görev aldığım için tecrübe sahibi olarak 4 yıl önce alt yapıyı oluşturarak TESDEF in Genel Merkezini Tekirdağ Kapaklı İlçesi Cumhuriyet Mahallesi Mithatpaşa Caddesi No: 3 Kat 1  adresin de olduğunu da söyledi. Bizler memleket hasreti ile yanıp tutuşan, gurbette sıla hasretini en aza indirgemeye çalışan, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş mücadelesini başlattığı Türkiye’nin en güzel şehri Samsun’un ve O güzel Şehrin gurbetteki temsilcileriyiz. Uzun yıllardır ülkenin birçok ilinde olduğu gibi bizler de ekmeğimizin peşinden Tekirdağ iline yerleşip burada evlatlarımızın geleceğini inşa ederken Memleketimiz olan Samsun’a hiçbir zaman sırtımızı dönmeyip, yaşadığımız yerde de kültürümüzü yaşatmaya çalışan insanlarız. İlimiz, ilçelerimiz ve hatta köylerimiz adına birlik ve beraberliği sağlamak adına birçok derneğimiz kuruldu. Tek bir ortak amacımız vardı “Gurbette Sılayı Yaşamak!” . Ve gelinen son noktada baktık ki nüfusumuzun gösterdiği artış artık bizim sadece dernek değil bir federasyon olmamızı gerektiriyor. Birlik ve beraberliği sağlama adına, tüm hemşerilerimiz ile kucaklaşma adına, hemşerilerimize daha iyi hizmet verebilme adına birbirinden değerli Dernek Başkanlarım ile bir araya gelerek Tekirdağ Samsun Dernekler Federasyonu’nu kurma kararı aldık. Bu gün itibarı ile gerekli tüm resmi işlemleri yerine getirerek mazbatamızı aldık. Bu gün itibarı ile Tekirdağ Samsun Dernekler Federasyonu (TESDEF) resmen kurulmuştur. Uzun zamandır çok güzel hazırlandık. Federasyon binamızı hazırladık. Tekirdağ Kapaklı ilçemizde Ülkemizin Cumhur Başkanını ağırlayabileceğimiz bir federasyon binası hazırladık. İnanıyorum ki Federasyonumuzun her geçen gün üye dernek sayısı artacaktır. Artık tek bir çatı altında toplanacağız. Ankara’da önemli bağlantılarımız var. Hemşerilerimizin yararına olacak her girişimi çekinmeden yapacağız. Bize layık görülen bir gönül makamıdır, hemşerilerimize hizmet makamıdır. Bu görevi birbirinden değerli yönetici arkadaşlarım ile birlikte yerine getireceğiz. Yarın (20.04.2022) kısmet olursa Federasyon Binamızdan yapacağımız canlı yayın ile tüm duygu ve düşüncelerimizi sizlere daha detaylı anlatıp bu heyecanı hep birlikte yaşayacağız. Unutmayalım ki birlikten kuvvet doğar.” Dedi.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER