banner1020
banner978

Tapu Genel Müdürü, ‘Samsun Modeli' İçin Valiye Teşekkür Etti

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Davut Güney ve beraberindekiler, Samsun Valisi Hüseyin Aksoy’u makamında ziyaret etti.Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Aksoy yaptığı konuşmasında, "Kurumumuzda son yıllarda çeşitli projelerle...

Tapu Genel Müdürü, ‘Samsun Modeli' İçin Valiye Teşekkür Etti
Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Davut Güney ve beraberindekiler, Samsun Valisi Hüseyin Aksoy’u makamında ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Aksoy yaptığı konuşmasında, "Kurumumuzda son yıllarda çeşitli projelerle büyük atılımlar yaptık. Samsun’dan başlayan bir modelle Türkiye'ye örnek olduk. TAKBİS sisteminin Türkiye'deki ilk uygulaması ve ilk örneği Samsun’da başlatıldı. Türkiye’deki diğer tanımlaması ile 'Samsun Modeli' olarak da adlandırılan bu çalışmayı, 2012 yılı itibariyle İl ve ilçe Tapu Kadastro Müdürlüklerimizde uygulamaya başladık. Vatandaşımız veya iş sahibi kişi daha öncesinde randevu alarak işlemlerini tamamlıyordu. Şimdi ise elektronik ortamda bazı işlemler gerçekleştirildikten sonra Tapu Kadastro Müdürlüklerimize geldiğinde çok kısa bir sürede bu işlemleri tamamlanarak kendisine tapuları ve diğer almak istediği hizmetler veriliyor. Bu süreçte özellikle vatandaş memnuniyeti, hizmetten yararlanan insanların memnuniyeti oldukça üst noktaya kadar taşınmıştır. Bu noktada önemli çalışmalar ger çekleştirildi” dedi.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Davut Güney ise yaptığı konuşmada, "Öncelikle Sayın Valimize bizleri kabul ettikleri ve Türkiye'ye model olan TAKBİS sistemine verdikleri desteklerinden dolayı çok teşekkür ederim. Vatandaşlarımıza hizmet götürme anlamında çok güzel bir iş gerçekleştirilmiştir. Ben başta Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy olmak üzere emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ederek, bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Vali Hüseyin Aksoy, Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Davut Güney’e Samsun Ahşap Camiler Kitabı’nı ve Samsun Olgunlaşma Enstitüsü Öğrencileri tarafından yapılan üzeri lale motif işlemeli bir tablo hediye etti. Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Davut Güney de Vali Hüseyin Aksoy’a üzerinde Osmanlı Tuğrası olan bir tablo takdim etti.

Ziyarete ayrıca Samsun Tapu Kadastro 10. Bölge Müdürü Hasan Özalban katıldı.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2013, 18:02
banner1005
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER