banner1014

"Siz Hakemler Maçta Düdüğünüzle ve Verdiğiniz Kararlarla Konuşacaksınız"

Samsun Valisi Osman Kaymak, 10.10.2019 Perşembe günü saat 18.00’da Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Samsun Şubesi tarafından ilkadım Atletizm Stadında düzenlenen 2019-2020 sezonu açılış törenine katıldı.

"Siz Hakemler Maçta Düdüğünüzle ve Verdiğiniz Kararlarla Konuşacaksınız"

Samsun Valisi Osman Kaymak, 10.10.2019 Perşembe günü saat 18.00’da Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Samsun Şubesi tarafından ilkadım Atletizm Stadında düzenlenen 2019-2020 sezonu açılış törenine katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Samsun Şubesi Başkanı Samet Çiçek yaptığı konuşmasında, “Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Samsun Şubemizin her yıl geleneksel olarak düzenlemiş olduğu sizin açılışımıza hoş geldiniz. Samsunda hakem camiası olarak Türk futboluna hizmet etmekteyiz. 2019-2020 futbol sezonunun kısmen başladığı bu günlerde yine bir araya gelerek sezona hazır olduğumuzu herkese iletmek isteriz.”dedi.

Vali Osman Kaymak yaptığı konuşmasında “Samsun gerçekten bir spor kenti. O yönüyle biz her gün bir sporcumuzun yeni başarılarına şahitlik etmekten çok büyük bir mutluluk duyuyoruz. Biliyorsunuz, geçmiş dönemde Gençlik ve Spor Bakanlarımızın iki tanesi Samsunlu idi. Bu yüzden şu an Samsun’un spor alt yapısı diğer illere göre çok daha iyi durumda. O nedenle de ildeki bütün dernekler, kamu kurumları ve özellikle Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden beklentimiz bu tesislerin en iyi şekilde kullanılmasıdır. Biz spor kenti isek gerçekten çok sayıda ulusal ve uluslararası arenada büyük başarılar çıkaracak sporcuları yetiştirmemiz lazım. Tabi ki, futbol Samsun’da ve Türkiye’de çok önemli ve seyircisi olan bir spor dalı. Özellikle Samsunsporun geçmiş yıllarda uzun süre Süper Lig’de olması bu ilin spor alt yapısını oluşturmuş durumda. Bu gün Samsunspor hak ettiği yerde değil ama gelecek yıllarda hak ettiği yer olan Süper Lig’e çıkacaktır. Bu futbol hakemleri de inanıyorum ki, Samsunsporun oluşturduğu atmosfer nedeniyle futbola ilgi duydular.” şeklinde konuştu.

Hakemlerin de Hakimler gibi adalet dağıttığını söyleyen Vali Kaymak, “Sahanın amiri sizsiniz, kontrol sizde. Orada vereceğiniz kararlar çok önemli. Oyunun nabzını sizler tutuyorsunuz. Şüphesiz maç bittiğinde herkes farklı yorumlar yapabilir. Siz hakemler maçta düdüğünüzle ve verdiğiniz kararlarla konuşacaksınız. Maçtan sonra evinize gittiğinizde, çocuklarınızın yüzlerine baktığınızda ben vicdanen doğru yaptım, bana öğretilen kurallara uydum ve vicdanen hak edene hakkını verdim diyorsanız ne mutlu sizlere. Şunu unutmayın ki, vicdanen doğru karar verirseniz, öğretileni doğru bir şekilde sahada uygularsanız merak etmeyin yolunuz açıktır. Bu gün birine yaranmak için bir tarafı kollamak için karar verirseniz o an için belki alkışlanırsınız ama gelecekte önünüzü kapatırsınız. Çok ilerde de bunun bedelini ödersiniz. Samsun’da bayan hakem sayısının az olduğunu öğrendim. İnşallah önümüzdeki yıllarda Samsun’da bayan hakem sayısı da çoğalacaktır. Ben yeni yıl sezonunuzun hayırlı olmasını diliyorum. Kazasız, belasız ve sorunsuz bir sezon diliyorum.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Samsun Valisi Osman Kaymak, düdük çalarak Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Samsun Şubesi tarafından ilkadım Atletizm Stadında düzenlenen 2019-2020 sezonu açılışını gerçekleştirdi. Ardından günün anısına toplu resim çekildi.

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Samsun Şubesi tarafından düzenlenen 2019-2020 sezonu açılış törenine ayrıca, TFFHGD Genel Başkanı Abdurrahman Arıcı, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Kasapoğlu, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum temsilcileri ve hakemler katılldı.

Haber Merkezi

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER