banner1028

SASKİ’den Bafra Arıtma Tesisi Açıklaması

Samsun Su Kanalizasyon İdaresi Müdürlüğünden Bafra Hacıoğlu Arıtma Tesisi hakkında açıklama yapıldı.

SASKİ’den Bafra Arıtma Tesisi Açıklaması

Samsun Su Kanalizasyon İdaresi Müdürlüğünden Bafra Hacıoğlu Arıtma Tesisi hakkında açıklama yapıldı.

“Bafra Hacıoğlu Arıtma Tesisi” ile ilgili kamuoyunun doğru bilgilendirilmesini sağlamak amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

26.08.2016 tarihinde ihale edilip yapımına başlanan Bafra Hacıoğlu İçme ve Kullanma Suyu Arıtma Tesisinin sözleşmesi, yükleniciden kaynaklanan sebeplerden dolayı 27.11.2018 tarihinde feshedilmiştir.

Bafra İlçemizin; Gökçeağaç, Azay, Keresteci, Barış, Eldavut, Kamberli, Kuşluğan, Selemelik, Terzili, Çataltepe, Dedeli, Gökçekent, Gökçesu, Hacıoğlu, Hıdırellez, İlyaslı, Kozağzı, Müstecep, Ortadurak, Örencik, Paşaşeyh, Türkköyü, Yağmurca, Yörgüç, Akgüney, Yeşilköy mahallelerinin yanı sıra okullar ve karakollara 40lt/s su temin edecek olan Hacıoğlu Arıtma Tesisinin İkmal İnşaat İhalesi 20.07.2020 tarihinde yapılmış olup, Kasım 2020 tarihinde tamamlanarak devreye alınması hedeflenmektedir.

Söz konusu yerleşim yerlerine sondaj ve münferit kaynaklardan içmesuyu temin edilmektedir. Mevsim şartlarına bağlı olarak ayriyeten ihtiyaç duyulması halinde de ilave su temin edilmektedir.

Samsun il sınırları içerisinde yaşayan tüm kişi ve kuruluşların kaliteli içme suyu, kanalizasyon ve atık su hizmetlerini kesintisiz, verimli ve etkin bir şekilde yürütmeye özen gösteren SASKİ, bundan sonra da bu anlayışla çalışmalarına aralıksız devam edecektir.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER