banner1020
banner978

Samsunlular Sambis Kullanıyor

Gençler için önemli bir bisiklet projesi olan SAMBİS Samsunlu vatandaşlar tarafından yoğun bir şekilde kullanılıyor.Sağlıklı yaşamayı teşvik etmek ve bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla İlkadım Belediyesi tarafından projelendirilen...

Samsunlular Sambis Kullanıyor
Gençler için önemli bir bisiklet projesi olan SAMBİS Samsunlu vatandaşlar tarafından yoğun bir şekilde kullanılıyor.

Sağlıklı yaşamayı teşvik etmek ve bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla İlkadım Belediyesi tarafından projelendirilen SAMBİS bisikletlerine vatandaşların ilgisi yoğun. Gençler için önemli bir bisiklet projesi olan SAMBİS’i hayata geçirdiklerini ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "SAMBİS projemiz halkımız tarafından büyük ilgi görmektedir. Kartlı sistemle kullanılan bisikletlerimizi sürmek isteyenlerden ilk yarım saat ücret almıyoruz. İhtiyaç sahibi ailelerimiz için de ilk 2 saat ücret istemiyoruz" dedi.

Türkiye ve Avrupa'da yaygın olarak kullanılan akıllı bisiklet kiralama sisteminin kullanma şeklinin aynı olduğunu kaydeden Başkan Necattin Demirtaş, “Dünyada çeşitli ülkelerde kullanılan akıllı bisiklet kiralamaları aynı sistemle çalıştırılıyor. Bize kredi kartı ile değil de neden para kullanılarak kiralama yapılmadığını soruyorlar. Para ile kiralama imkanı sağladığımızda velisinden habersizce bisiklet kullanacak çocukların kaza, yaralanma ve ölüme neden olabilecek vakıalarda belediyeyi sorumlu tutacaklar. Biz de bu sebeple çocuklarımızın bisikletleri veli izni ve kontrolü ile kullanmasını istiyoruz" diye konuştu.

banner1005
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER