banner1014

Samsun’da 1997/3 Tertip Bin 355 Er ve Erbaş yemin etti

SAMSUN HABER - Samsun Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı General Şükrü Naili Gökberk Kışlası'nda 368. kısa dönem ile 1997/3 tertip bin 355 er ve erbaş için yemin töreni yapıldı.

Samsun’da 1997/3 Tertip Bin 355 Er ve Erbaş yemin etti

SAMSUN HABER -Samsun’da acemi eğitimlerini tamamlayan askerler törenle yemin etti.

Samsun Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı General Şükrü Naili Gökberk Kışlası'nda 368. kısa dönem ile 1997/3 tertip bin 355 er ve erbaş için yemin töreni yapıldı.

Törenle ant içen askerlerden dönem birincileri, yaş kütüğüne plaket çaktı.

Törende torunlarının ve oğlunun vatani görevini yerine getirdiği kışlada daha önce askerliğini yapan dedeler ile babalara da Samsun Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Piyade Albay Sedat Bulut tarafından katılım belgesi verildi.

Törende konuşan Bulut, Türk Silahlı Kuvvetlerinin en genç Mehmetçiklerine güveninin tam olduğunu söyledi.

Mehmetçiklere hitap eden Bulut, "Silahlı Kuvvetlerimizin saflarına katılan değerli Mehmetçiklerim. Bu yeminle sizler, milletimize sadakatle hizmet edeceğinizi, emirlere ve amirlerinize mutlaka itaat edeceğinizi, ulusumuzun güvenine layık olacağınızı ve Atatürkçü düşünce sistemine gönülden bağlı kalacağınızı beyan ettiniz. Bu beyanın teminatı şeref ve namustur. Şeref ve namus, Türk ulusu için hava kadar, su kadar, toprak kadar kutsaldır, elzemdir. Komutanınız olarak sizlerin ettiğiniz yemine bağlı kalacağınıza, vazifeyi namus bilerek çalışacağınıza, parolanızın vatan, bayrak ve şeref olacağına dürüstlük ve karakterden asla taviz vermeyeceğinize gönülden inanıyorum." ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından geçit töreni yapıldı. Daha sonra Mehmetçiklerin aileleriyle buluşmasında duygu dolu anlar yaşandı. Çocuk ve eşleri ile anne ve babalarına sarılan Mehmetçiler, gözyaşlarına hakim olamadı.

Anadolu Ajansı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER