banner1020
banner978

Samsun Türk Sağlık Sen’den Duyarlı Davranış

Türk Sağlık Sen Samsun Şubesi Kadın Kolları koronavirüs salgınıyla mücadele ettiğimiz bu günlerde sağlık çalışanlarına destek amaçlı siperlik üreterek talep edilen kurumlara dağıtıyor.

Samsun Türk Sağlık Sen’den Duyarlı Davranış

Türk Sağlık Sen Samsun Şubesi Kadın Kolları koronavirüs salgınıyla mücadele ettiğimiz bu günlerde sağlık çalışanlarına destek amaçlı siperlik üreterek talep edilen kurumlara dağıtıyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye’de de hızla yayılan koronavirüse karşı her geçen gün farklı önlemler alınıyor. Hükümet koronavirüsün yayılmasını önlemek için vatandaşların aciliyet olmadıkça evde kalmalarını önerirken, özellikle bu mücadele de en ön safta mücadele eden sağlık çalışanları için de farklı uygulamalar hayata geçiyor.

Çoğunluğunu hemşirelerin oluşturduğu ekip evlerinde hazırladıkları siperliklerle sağlık çalışanlarının enfekte olmalarının önüne geçmek ve olası bulaşma riskini en aza indirgemek için canla başla çalışıyor. 1 hafta içerisinde 200 siperlik üreten kadın kolları üyeleri, talep gelen OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi, Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi ve Kadın Doğum Hastanesi’nde görev yapan sağlık çalışanlarına yaptıkları siperleri dağıttılar.

Türk Sağlık Sen Kadın Kolları üyeleri hastanede hastalarla ilgilenen ve eve döndüklerinde ise sağlık çalışanları için adeta seri üretim yaparcasına siperlik yapıyor. Sağlık çalışanlarının bu süreçte verdiği mücadelenin herkes tarafından bilinmesi gerektiğini belirten Türk Sağlık Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, “Ülke olarak olağanüstü bir süreçten geçmekteyiz. Bu süreci en az hasarla atlatabilmek için devletimiz ile birlikte halkımızda tahakkuk içinde inanılmaz bir gayret ve çaba sarfetmekte. Türk Sağlık Sen olarak her zorlu süreçte imkanlarımız doğrultusunda devletimizin ve milletimizin yanında olduk. Bu süreç sağlık çalışanlarımıza tüm imkan ve olanakların en fazla sunulması gereken süreçtir. Türk Sağlık Sen olarak, ‘Her şeyi devletten bekleme sende bir çivi çak’ ilkesini kendisine düstur edinen bir sendika olarak, Kadın Kollarımız tarafından en gerekli ekipmanlardan olan koruyucu siperlikleri yaparak arkadaşlarımızın hizmetlerine sunmuşturlar. Bu süreç bitene kadar da bu hizmeti imkanlarımızı zorlayarak yapmaya devam edeceğiz. Bu zorlu süreçte her kesim gibi bizde devletimize ve sağlık çalışanlarımıza tüm kurullarımız, üyelerimiz ve imkanlarımızla destek olmaya devam edeceğiz. Bu anlamlı ve güzel çalışmalarımdan dolayı Türk Sağlık Sen Kadın Kollarımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyor minnet ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Haber Merkezi

Hasan Eren

banner1005
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner997

banner954