banner1014

SAM-MED'den Samsun Valisi Dağlı'ya Ziyaret

Samsun Sosyal Medya Gazeteciler ve Yazarar Derneği ( SAM- MED ) Başkan Kerim SARILAR ile Yönetim Kurulu Üyeleri, Samsun Valisi, Doçent Doktor Zülkif DAĞLI' yı, makamında ziyaret ettiler.

SAM-MED'den Samsun Valisi Dağlı'ya Ziyaret

Samsun Sosyal Medya Gazeteciler ve Yazarar Derneği ( SAM- MED ) Başkan Kerim SARILAR ile Yönetim Kurulu Üyeleri, Samsun Valisi, Doçent Doktor Zülkif DAĞLI' yı, makamında ziyaret ettiler.

17 Haziran Cuma günü, saat 16.15' de gerçekleşen ziyarete; Samsun Sosyal Medya Gazeteciler ve Yazarlar Derneği( SAM- MED ) Başkanı Kerim SARILAR, Başkan Yardımcısı Hasan ŞAHİN, Başkan Yardımcısı Okan AYAN, Başkan Yardımcısı Ahmet TUNCAY, Yönetim Kurulu Üyesi Serdar OKTAV ve Yönetim Kurulu Üyesi Oktay ZERRİN katıldı.

 Yeni Yönetim Kurulu üyeleri Vali Zülkif Dağlı'ya kendileri ni tanıttı. Ziyarette Başkan Kerim SARILAR tarafından Karadeniz yöresinde nadir olarak bulunan “İrin otu ya da yaralara şifa otu” olarak adlandırılan bitkiyi Samsun Valisi Sayın Zülkif DAĞLI’YA verdi.

Samsun Valisi Sayın Zülkif DAĞLI; bitki sarı su mu salgılıyor sorusu üzerine; Başkan Kerim Sarılar bitkinin yapraklarındaki zarın çıkarıldığında kadife olan kısmının yaranın üstüne konulduğunda yarayı kısa sürede iyileştirdiğini belirtti.

Ayrıca cerahat oluşmuş uzun süre kapanmayan, akıntı bulunan yaralarda da cerahati emip geçmesini sağladığını ifade etti.

Yönetim Kurulu üyesi, şair, yazar, emekli İngilizce Öğretmeni ve gazeteci Oktay ZERRİN; edebiyat piyasaında yer alan şiir kitapları " Dünya Çocukla Güzel, Sevgi Güneşi Çocuklar, Sen Çarpar Bu Yürek " ve " Çocul Sevgidir, Çocuk Bayraktır " adlı 4 şiir kitabını, Samsun Valisi Zülkif DAĞLI' ya imzalı olarak hediye etti. 

SAM- MED Başkanı, Matematikçi ve Bilim İnsanı Kerim SARILAR; üniversitelerce onaylı Sarılar Çevirgenleri, Sarılar Dönengesi ve Sarılar üçgen sistemlerinin yanı sıra, yine dünya tarihinde elipsin çevre ve yay uzunluklarını doğru olarak bulan; OMÜ Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Fırat Yerlikaya tarafından incelenip “söz konusu altı teoremde sunulan eşitliklerin doğruluğunun saptandığı” mesleki akademik bilimsel görüş verilen teoremleri, Samsun Valisi Sayın Zülkif DAĞLI’YA sundu.

 Samsun Valisi Sayın Zülkif DAĞLI inceledikten sonra “ Bunlar onaylanmış. Hangi alanları kapsıyor " diye sordu. SAM- MED Başkanı ve Bilim İnsanı Kerim SARILAR;  “ Dünyada her şey bir altın oran üzerine inşa edildiğini belirttiP; bu çember, Sarılar Dönencesi, elips ve her çeşit üçgenlerde bu oran elipsin alan formülündeki alan oranı sayesinde vücut bulmakta ve yazılım teknolojisine aktarılıp uygulanabildiğini belirtti. . Samsun Valisi Sayın Zülkif DAĞLI; İlmÎ keşiflerin nerede kullanılacağını da sordu.

SAMSUN SOSYAL MEDYA, GAZETECİLER VE YAZARLAR CEMİYETİ DERNEĞİ Başkanı ve Bilim İnsanı Kerim SARILAR; “ İlmi keşiflerinin gelecekte hava, kara ve deniz araçları yanı sıra, insansız iha, siha, ida gibi araçların çizim ve hesaplamalarında kullanılabileceğini açıkladı.

Ziyaret; Samsun Valisi Zülkif DAĞLI ile SAM- MED Başkanı SARILAR ve Yönetim Kurulu Üyelerinin birlikte çektirdikleri hatıra fotoğrafıyla sona erdi.

Haber: Oktay ZERRİN- Samsun

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2022, 15:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER