banner1028

Rektör Bilgiç Ataması Yapılan Akademisyenleri Ağırladı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, doçent ve doktor öğretim üyeliği kadrosuna atanan akademisyenleri Senato Salonu’nda ağırlayarak tebrik etti.

Rektör Bilgiç Ataması Yapılan Akademisyenleri Ağırladı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, doçent ve doktor öğretim üyeliği kadrosuna atanan akademisyenleri Senato Salonu’nda ağırlayarak tebrik etti.

Göreve başladığı günden bu tarafa OMÜ’ye yeni katılan ve görevde yükselen akademisyenlerle bir araya gelmeyi önemsediğini ifade eden Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, bu sayede tanışma ve karşılıklı istekleri iletme imkânının doğduğunu belirtti.

Toplantıya katılan 9 akademisyenle tek tek tanışarak bölümleri, projeleri ve ilgi alanları hakkında bilgi alan Rektör Bilgiç, onların istek ve önerilerini dinledi.

Görevinizi yaparken dürüstlüğünüzden ödün vermeyin

  1. görevlerini yaparken dürüstlükten ödün vermemeleri gerektiğinin altını çizen Rektör Sait Bilgiç, artık değerlendirilen değil değerlendiren olduklarını hatırlattı. Bilgiç “Ön lisans, lisans, lisansüstü ve doktora düzeyinde öğrencilerimizle muhatap olacaksınız. Onları ölçeceksiniz, değerlendireceksiniz, yetiştireceksiniz. Bunun için sizlerde, olması gereken çok temel kriterler var; bu anlamda yeterliliğiniz, becerileriniz gibi özellikleriniz çok önemli. Ama bunun yanında bir şey daha var ki; eğer bu özellikleriniz onsuz kalıyorsa, meslek etiğinizde, kendiliğinden veya bir baskıyla ya da bir taleple sapmalar olabiliyor. Bu nedenle başlangıçta temel bir ilkeyi vazgeçilmeyecek bir şekilde edinmeniz ve onu hatırlamanız lazım. Sizlerden, bundan sonra yapacağınız her türlü işlemde dürüst kalma sözü istiyorum.” dedi. Rektör Bilgiç sözlerine şöyle devam etti: “Başlangıçtaki duruşunuz, gelecekteki duruşunuzun da temelini oluşturacak. Yani siz başlangıçta normalden herhangi bir sebeple sapabiliyorsanız sapma eğiliminiz görülüyorsa gelecekte bu çoğalıyor, bununla ilgili talepler ve baskılar her yıl daha da artıyor.”

 

“Bundan sonraki atama-yükseltme süreçlerinde de proje şartı arayacağız”

Üniversitenin gelişmesinde Üniversitenin kendi imkânlarının yeterli olmadığına vurgu yapan, dış kaynağa ihtiyaç olduğunu, daha etkili daha yararlı sonuçları olan işlere imza atabilmek için, proje üretmek gerektiğini belirten Rektör Bilgiç: “Mutlaka bir proje üreteceksiniz. Başarılı olabilirsiniz, olamayabilirsiniz.  Ama bunu deneyeceksiniz.  Bu, TÜBİTAK projesi olabilir, sanayicilerle, sivil toplumla, iş adamlarıyla veya değişik bakanlıklarla işbirliği içinde olabilirsiniz. Bunun için en yaygın proje kaynağı TÜBİTAK. Bunu da denemenizi istiyorum, denedikten sonra devam edeceğinizi biliyorum. Bundan sonraki atama-yükseltme süreçlerinde de proje şartı aramaya başlıyoruz. İkinci uzatmalarınızda en azından bu projeyi denemiş olmanız, değerlendirme aşamasında alınmış olma şartı koyuyoruz. Daha sonraki atama süreçlerinde de bir projenizin kabul edilmesi şartı peyderpey gelecek.  Bu nedenle, bu sözünüz de zaten yerine getirilmesi mecbur olan işlemlerinizden birisi için gerekli olacak. Sizlerden proje yapma sözü istiyorum.” dedi.

Toplantı; akademisyenlerin kendilerini tanıtarak görüş, istek ve dileklerini Rektör Bilgiç’le paylaşmasının ardından toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

Yeni atanan öğretim üyeleri şu isimlerden oluşuyor:

Doç. Dr. Cenk Aygül – İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi- Siyaset ve Sosyal Bilimler Anabilim Dalı

Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Özdoğan – Mühendislik Fakültesi- Enerji Anabilim Dalı

Dr. Öğr. Üyesi Murat Varol- Eğitim Fakültesi- Zihin Engelliler Eğitimi Anabilim Dalı

Dr. Öğr. Üyesi Dila Nur Yazıcı- Eğitim Fakültesi- Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı

Dr. Öğr. Üyesi Beril Tekeli – Eğitim Fakültesi – Müzik Eğitimi Anabilim Dalı

Dr. Öğr. Üyesi İrfan Davut Çam – Eğitim Fakültesi – Eğitimin Felsefi, Sosyal ve Tarihi Temelleri Anabilim Dalı

Dr. Öğr. Üyesi Meryem Dilek Karakurt – Sağlık Bilimleri Fakültesi – Ortez-Protez Anabilim Dalı

Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin Sina Coşkun – Tıp Fakültesi – Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı

Dr. Öğr. Üyesi Yusuf İbrahim Yücel – Yabancı Diller Yüksekokulu – Mütercim-Tercümanlık (Arapça) Anabilim Dalı

Haber Merkezi

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER